V pátek 5. října proběhla první část oslav 20 let činnosti občanského sdružení Kolpingovo dílo ČR. Ve žďárském městském divadle byl připraven pestrý program především pro děti, ale na své si přišli i dospělí.

    Oslavy 20. výročí založení Kolpingova díla Vyhledávanými atrakcemi pro děti byl před divadlem stojící skákací hrad, nebo megabubliny, které se tam vznášely vzduchem. Pro nejmenší děti byly v divadelním foyér připraveny dílničky připravené zaměstnankyněmi Rodinného centra Srdíčko, Spektra – centra primární prevence a drogových služeb, nebo Biskupského gymnázia, kde si mohly děti vyrobit něco na památku. Dospělí návštěvníci zase ocenili ochutnávku vína, nebo sladké dobroty z dílny Střední školy gastronomické A. Kolpinga. DEN S KOLPINGEM (jak se tato akce jmenovala) měl za cíl představit veřejnosti některé z mnoha aktivit Kolpingova díla ČR, které jsou směřovány do sociální oblasti, vzdělávání a především práce s dětmi a mládeží. Jako příklad uvedl moderátor Michael Kubík, že:„…Kolpingovo dílo organizuje každým rokem přes 30 táborů pro více než 1000 dětí.“

    Oslavy 20. výročí založení Kolpingova díla - muzikál Gedeon v podání studentů Biskupského gymnázia Oslavy 20. výročí založení Kolpingova díla - muzikál Gedeon v podání studentů Biskupského gymnázia Večerní program zahájilo 40 mladých tanečnic ze skupiny BAMI působící v rámci Kolpingovy rodiny Kunštát. Jejich půlhodinové vystoupení demonstrovalo nejenom pestrost činnosti naší organizace, ale také její atraktivitu pro děti a mládež. Poté již byl na programu vrchol oslavy – muzikál Gedeon. Ten nastudovali studenti Biskupského gymnázia a jeho vysoce profesionální provedení bylo nezapomenutelným zážitkem pro všechny diváky, kteří divadlo zaplnili do posledního místečka.

    20 let Kolpingova díla v České republice Děkujeme všem, kteří akci podpořili, zvláště pak Kraji Vysočina, Městu Žďár nad Sázavou a místostarostovi Ladislavu Bártovi. Letošní oslavy budou pokračovat slavnostní mší svatou v sobotu 20. října v 10.00 hodin, kterou bude ve žďárské Bazilice Nanebevzetí Panny Marie (Žďár Klášter) celebrovat pražský arcibiskup a současně duchovní správce Kolpingova díla ČR kardinál Dominik Duka. Následovat bude koncert skupiny Hradišťan od 15.00 hodin rovněž ve žďárské bazilice.

    Autoři