O víkendu 12.-14. října se v ekocentru Renata v Bělé u Jevíčka konal Tamjdem. Projekt od roku 2007 připravuje dobrovolnické víkendové výjezdy na pomoc českým neziskovým organizacím. Tentokrát s 20 dobrovolníky z různých koutů České republiky zavítal do Renaty. Tamjdem se o víkendu navíc připojil ke kampani České rady dětí a mládeže s názvem 72 hodin (3 dny dobrovolnických aktivit po celé ČR).

  Tamjdem se připojil ke kampani ČRDM 72 hodin - v ekocentru Renata Program akce byl od pátečního příjezdu až po nedělní odjezd nabitý. Dobrovolníci s plným nasazením připravovali dřevo na otop, zazimovali permakulturní zahradu, vyklidili prostor pro stavbu alternativního obydlí – jurty, uskladnili desítky střešních tašek. Fyzická práce byla naplňující i díky probíhajícímu projektu 72 hodin, který ukázal sílu dobrovolnictví na mnoha místech České republiky najednou. Účastníci projektu se dále dozvěděli o činnostech Renaty a o programech, které ekocentrum pořádá pro děti základních škol a veřejnost. Některé z nich si z části vyzkoušeli – např. jízdu na koni a povídání o permakulturní zahradě.

  Tamjdem se připojil ke kampani ČRDM 72 hodin - v ekocentru Renata Sobotní večer byl zasvěcen skupinovým hrám a skvělému čaji z domácí byliny na posílení mysli. Dobrovolníci totiž ekocentru pomáhali vymýšlet otázky ke vzdělávací deskové hře o zemi a o lidech. Aby toho nebylo málo, Tamjdem měl i přesah multikulturní, protože se ho zúčastnilo několik zahraničních dobrovolníků evropské dobrovolné služby (EDS), kteří v České republice po nějaký čas žijí.

  Společným jazykem ale nebyla jenom angličtina a čeština, ale i dobrovolnictví a nadšení. Víkendová pomoc Renatě byla pro někoho odpočinkem, zážitkem z fyzické práce, pro někoho poznáváním nových lidí či vzděláváním. Byl to Tamjdem jako každý jiný, originální setkání zajímavých lidí, kteří tráví svůj volný čas trochu jinak.

  Tamjdem! - dobrovolnický projekt Duhy Více se o chystaných Tamjdemech dozvíte na www.trochujinak.cz
  Tamjdem je dobrovolnický projekt, který realizuje Duha v rámci dobrovolnického programu Trochujinak.

  Autoři