Na dejvickém „Kulaťáku“ v Praze se za tři měsíce otevřenou brány Bambiriády. Je to už její 15. ročník a organizátoři se snaží připravit návštěvníkům pestrý program.

  Bambiriáda je určena hlavně pro děti s dospělým doprovodem. Rodiče, kterým záleží na tom, aby jejich děti trávily svůj volný čas v prověřeném oddíle, mají na Bambiriádě možnost si popovídat s vedoucími spolků nebo sdružení a zjistit, kdy a kde se konají jejich schůzky, jaké se pořádají tábory a výpravy.

  Bambiriáda Webové stránky http://www.kamchodit.cz/ jsou stále v provozu, a na nich si rodiče mohou vyhledat nejbližší klubovnu v okolí svého bydliště či školy svých dětí. Na základě těchto údajů si budou moci na Bambiriádě najít vybrané sdružení a osobně se vyptat na vše, co je zajímá. Bohužel v Praze neexistuje tak velký prostor, kam by se vešla úplně všechna pražská sdružení naráz, ale děti si na Bambiriádě určitě i díky jejich reprezentativnímu vzorku najdou spoustu zábavy.

  Bambiriáda 2012 v Praze (foto Michala K. Rocmanová) Na stránkách Bambiriáda.cz vás budeme postupně informovat o tom, co vás ve čtyřech květnových dnech čeká. V Praze na zelených plochách v Dejvicích vyroste asi čtyřicet stanů, ve kterých si děti i jejich dospělý doprovod budou moci vyzkoušet různé aktivity. Na letošní Bambiriádě si rodiče i prarodiče budou moci zavzpomínat také na dětská léta a ukázat svým dětem či vnoučatům, jak a s čím si dřív jako malí hráli.

  V areálu Bambiriády chceme postavit mimo jiné historickou školní třídu se starými lavicemi, katedrou, tabulí, kalamáři i rákoskou…

  Bambiriáda 2011 v Praze U hlavního vchodu na Bambiriádu poblíž vchodu do metra najdete informační tabule. Jedna z nich vás upozorní na to, abyste nevyhazovali vstupenku, kterou u brány dostanete. Nebojte se, vstup je zdarma! My rozdáváním vstupenek získáváme informace o počtu návštěvníků, vy tak zároveň získáte ještě něco navíc – volné či zvýhodněné vstupné do vybraných muzeí a různých kulturních či zábavních objektů.

  Novinkou letošního ročníku bude poprvé možnost navštívit výstavu „Pod hladinou Vltavy“! Vstup na ni pro dítě v doprovodu jednoho dospělého bude po dobu Bambiriády zdarma.

  Bambiriáda 2012 v Praze Po celé čtyři dny poběží také pódiové programy, v rámci nichž vystoupí například různé dětské taneční či pěvecké soubory i jednotlivci. V odkazu „Účastníci“ najdete seznam sdružení s jejich stručným programem. Rádi bychom vám na těchto stránkách postupně představili jednotlivé organizace a přiblížili vám jejich připravený program.

  Sledovat průběžně internetové stránky Bambiriáda.cz se proto jistě vyplatí!

  Autor