Pražskou kancelář České rady dětí a mládeže navštívil v úterý 12. března John May, generální tajemník mezinárodní kanceláře programu Ceny vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation), v doprovodu Ondřeje Lochmana, výkonného ředitele české národní kanceláře programu DofE Award a Elišky Zelendové, koordinátorky programu DofE Award v České republice.

  John May a jeho čeští průvodci představili Aleši Sedláčkovi, předsedovi ČRDM a Janu Cieslarovi, 1. místopředsedovi ČRDM, inovace v české verzi programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE Award, dříve známé jako Program EDIE).

  Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže a John May, generální tajemník mezinárodní kanceláře programu Ceny vévody z Edinburghu (foto M. K. Rocmanová) Po setkání v ČRDM se John May přesunul o patro výš na ústředí Junáka, aby se setkal se starostou Junáka Josefem Výprachtickým a 1. místotstarostou Petrem Vaňkem – John May je totiž aktivním skautem a místopředsedou Světového skautského výboru WOSM.

  Aleš Sedláček, John May a Ondřej Lochman v ČRDM (foto M. K. Rocmanová) Hlavním cílem návštěvy Johna Maye v České republice bylo každoroční udílení ocenění absolventům Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.
  To letošní ve středu 13. března se stalo významnou událostí pro všechny kolem programu DofE Award, neboť do Prahy zavítal také princ Edward, nejmladší syn britské královny Alžběty a zakladatele Ceny prince Philipa, aby zde program včetně jeho nové vizuální identity a vize podpořil.

  Podrobnosti o této události najdete v článku:
  http://www.dofe.cz/cz/novinky/princ-edward-motivoval-ucastniky-poskytovatele-i-podporovatele-programu-62/

  John May
  je mj. bývalý ředitel Career Academies UK a současný ředitel Young Enterprise, podporující vstup mladých lidí na trh práce. U nás měli možnost jej poznat mnozí zástupci sdružení dětí a mládeže již před dvěma lety jako přednášejícího na Konferenci k uznávání neformálního vzdělávání, kterou pořádal Národní institut dětí a mládeže 2.–3. listopadu 2011 v hotelu Pyramida v Praze.
  Pokud vás zaujaly všestranné aktivity Johna Maye, jeho životopis (anglicky) najdete např. na: http://www.johnccmay.net/scout_biog.htm

  Co je DofE Award?
  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu - DofE Award Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International Award, zkráceně DofE Award, u nás dříve známá jako program EDIE) je prestižní vzdělávací program, který umožňuje mladým lidem od 14 do 25 let rozvíjet své dovednosti a aktivně využívat volný čas.
  Program založil v roce 1956 manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, vévoda z Edinburghu, společně s německým pedagogem a velkým propagátorem zážitkové pedagogiky Kurtem Hahnem a vedoucím první úspěšné expedice na vrchol Mount Everestu, lordem Huntem. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa. V České republice program běží od roku 1994.

  http://www.dofe.cz/

  Související:
  http://www.adam.cz/clanek-2011110004-v-praze-se-setkali-skauti-poslanci-a-senatori-s-mistopredsedou-svetove-skautske-organizace-wosm-johnem-mayem.html

  http://www.adam.cz/clanek-2011110042-uceni-pro-zivot-bylo-predstaveno-na-konferenci-k-uznavani-neformalniho-vzdelavani.html