Dědictví míru je projekt podpořený ve 4. výzvě programu Think Big. Jedná se o fantasy LARPovou liniovou bitvu, kdy hráčům chceme zprostředkovat zážitky z bitevního pole v období, kdy se mušketa stala hlavní zbraní pěchoty.

  Bitva se však nedrží konkrétního historického období, je jím pouze inspirovaná, protože chceme, aby si hru mohli užít jak zkušení hráči, tak i nováčci.

  Bitva proběhne v termínu 5.7 – 7. 7. 2013 u Třemošnice v Železných horách.

  Think big - projekty nadace Telefónica Akce se můžeš zúčastnit jako řadový voják, důstojník, hudebník, prostý vesničan, ba dokonce pohádkové postavy jako třeba Vodník…
  Organizátorům se podařilo snížit věkový limit účastníků na hranici 15+! Takže pokud ti bylo 15 let, můžeš se registrovat i za řadové vojsko. Upozornění: pro věkovou kategorii 15-18 let bude nutné s sebou vzít vyplněné prohlášení od rodičů se svolením na účasti na akci.

  Postup registrace, pravidla a další informace najdeš na:
  http://dedictvi-miru.uvadi.cz/


  CO JE TO LARP?
  Larp je označení pro specifický druh her, založených na hraní role (z anglického Live Action Role Play). V těchto hrách má každý hráč přidělenou roli nějaké postavy, kterou během hry ztvárňuje, podobně jako herci na divadle. Oproti divadlu však nehrají hráči pro diváka, ale pro sebe samé a své spoluhráče.
  Každá postava má vytvořený charakter, podle kterého za ni hráč jedná, a své herní cíle, kterých se v rámci této role snaží dosáhnout.

  Autor