Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala spolu s Jiřím Nantlem, 1. náměstkem, a Jindřichem Fryčem, náměstkem pro skupinu všeobecného, odborného a dalšího vzdělávání, navštívili v úterý 28. května 2013 Národní institut dětí a mládeže.

  Tématem rozhovoru s ředitelkou Národního institutu dětí a mládeže (NIDM) Irenou Hoškovou byla plánovaná transformace NIDM a propojení s Národním institutem pro další vzdělávání (NIDV). Ministr školství se podrobněji seznámil s činností a agendami Národního institutu dětí a mládeže a ujistil jeho pracovníky „že transformace neznamená znejistění, ale naopak vstup do NIDV bude prospěšný a povede ke zlepšení podmínek pro další práci“.

  Návštěva z MŠMT v NIDM: zprava ministr školství Petr Fiala a Jiří Nantl a Jindřich Fryč, jeho náměstci Ředitelka NIDM Irena Hošková představila hostům mimo jiné projekty ESF, které Národní institut dětí a mládeže spolu s ministerstvem školství realizují, především čtyřletý projekt Klíče pro život zaměřený na posílení celoživotního vzdělávání lidí pracujících s dětmi a mládeží, který skončil letos v únoru, a probíhající projekt K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání, jehož cílem je podpořit kvalitu organizací a konkurenceschopnost účastníků neformálního vzdělávání. Ve své prezentaci přirovnala NIDM k bohaté nevěstě, která má novému partnerovi – Národnímu institutu pro další vzdělávání – co nabídnout.

  K2 – Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzděláváníNávštěva v NIDM: zleva Irena Hošková (NIDM), Jiří Nantl a Michal Urban (MŠMT) Během diskuze se hovořilo o problematice uznávání neformálního vzdělávání jako integrální součásti vzdělávání mládeže a o nezbytnosti systematické spolupráce vysokých škol se středními a základními školami v oblasti péče o talentované děti.
  Setkání se zúčastnil také ředitel odboru pro mládež ministerstva školství Michal Urban.

  Vlasta Kohoutová, PR specialistka projektu K2

  Investice do rozvoje vzdělávání

  Autoři