Chrudimské Občanské sdružení Altus hostí od pondělka 3. června 2013 delegaci pracovníků s dětmi a mládeží ze Svidníku v Prešovském kraji.

    Programem, který mají opravdu bohatý, je provází Roman Málek, projektový manažer sdružení Altus.

    V úterý 4. 6. se delegátky v čele s Vierou Dercovou z Odboru školstva, kultúry, športu a mládeže setkaly s předsedou České rady dětí a mládeže Alešem Sedláčkem (www.crdm.cz) a Ondřejem Šejtkou, místopředsedou Rady. Zástupci ČRDM seznámili slovenské hosty mimo jiné s přehlídkou volnočasových aktivit dětí a mládeže pod názvem Bambiriáda a s možnostmi jejího pořádání v zahraničí (Bambiriáda) nebo s dobrovolnickým programem 72 hodin (www.72hodin.cz).

    ČRDM - návštěva ze slovenského Svidníku: Janette Pichaničová (ZUŠ), Mgr. Viera Dercová (Odbor školstva, kultúry, športu a mládeže), Mgr. Nadežda Fedorková (předsedkyně městské školské rady) Následovala prohlídka historického centra Prahy a návrat do Chrudimi. Ve středu čekal delegáty cyklovýlet do Rekreačních lesů na Podhůře a k rozhledně Bára. Ve čtvrtek se mají hosté seznámit s aktivitami Občanského sdružení Altus, následovat má také prohlídka chrudimských muzeí a závěrečné setkání s pracovníky odboru školství, kultury, sportu a památkové péče.

    Akce se koná za laskavé podpory Pardubického kraje a společnosti Ford Auto In Pardubice.

    Autoři