Na webech některých dětských a mládežnických spolků, sdružených v ČRDM, se objevují další zprávy týkající se povodní 2013.

  „Když se u nás v Ústí nad Labem začala dramaticky zvyšovat hladina Labe a docházelo k prvním evakuacím, posloužil i objekt Pionýra. Ústecká krajská organizace propůjčila Důlce jako přechodné krizové centrum pro potřebné,“ lze se kupř. dočíst na internetových stránkách sdružení Pionýr. V úterý 4. 6. bylo v uvedeném objektu ubytováno 12 dětí a sedm dospělých z městské čtvrti Vaňov.

  „O evakuované se starala Místní skupina Českého červeného kříže Ústí nad Labem, která také centrum zřídila, a bylo jim poskytnuto základní vybavení a jídlo. Druhý den se všichni ubytovaní přesunuli do azylového domu. Tím to ale neskončilo. Labe ve čtvrtek kulminovalo a bylo potřeba evakuovaným sehnat mycí prostředky, oblečení i základní hygienu. Důlce se tím otevírají podruhé a vzniká zde sběrné místo, kam lidé nosí potřebné vybavení a Červený kříž za pomoci hasičů vše rozváží mezi evakuované. I Pionýrská skupina Dravci věnovala deky do postižených částí…“
  Velká voda si přitom vybrala svoji daň mj. i od pionýrů: v malé obci Dobkovice mezi Ústím nad Labem a Děčínem zaplavila klubovnu oddílu Kondorů.

  Hnutí Brontosaurus zřídilo na svém webu informační rozcestník s údaji, které se mohou hodit těm, kteří hodlají při odstraňování povodňových škod pomáhat. „Nečekej a pomáhej. Zřídili jsme rozcestník s přehledem vybraných portálů, které organizují povodňovou pomoc. Podívej se, kde všude se můžeš jako dobrovolník zapojit a na koho se obrátit,“ stojí na brontosauřím webu.

  YMCA v České republice se zase rozhodla, jak je patrno z jejích internetových stránek, věnovat na humanitární pomoc postiženým povodněmi výtěžek dobrovolného vstupného, které se vybere na akci Černilovský dvůr 2013. Zmíněný „festival hudby, tance, divadla a tvoření všeho druhu pro všechny generace“ má proběhnout v sobotu 8. června v Kulturním a spolkovém domě v Černilově.

  #povodne

  Autor