Dětský parlament Vsetín byl úspěšný v dalším projektu. Získal finanční prostředky na realizaci akce Pojďte s námi do pohádky…, nad kterou převzala záštitu starostka Města Vsetína Iveta Táborská.

  Ve středu 26. června 2013 se mohou mateřské školy a školní družiny zúčastnit akce s pohádkovými a historickými postavami, které malé i velké přivítají v 9 hodin v Panské zahradě.

  Pojďte s námi do pohádky… - akce, kterou v rámci projektu připravili a budou realizovat studenti a žáci ze Vsetína „Jsme rádi, že náš projekt byl podpořen z programu Think Big. Celý projekt je nastaven tak, aby se mladí lidé učili s finančními prostředky hospodařit, provádět platby, hlídat si zálohy a celkově tak řešit ekonomickou situaci projektu přímo za chodu a při přípravách realizace. Jsme rádi, že nás provázeli projektem koordinátoři z Alceda, kteří jsou matadoři jak v projektech, tak i v organizování akcí.. Všichni, kdo chtějí potkat pohádkové bytosti a dozvědět se něco z historie Vsetína, Valašska nebo si jen tak zadovádět v parku jsou na akci Pojďte s námi do pohádky… srdečně zváni,“ popisuje lídr celého projektu Vladimír Hurta z Dětského parlamentu Vsetín.

  Pojďte s námi do pohádky… - akce, kterou v rámci projektu připravili a budou realizovat studenti a žáci ze Vsetína Pohádkové bytosti, které budou v parku na děti čekat, jsou spjaty se zajímavými historickými událostmi Vsetína a Valašska. Pro děti bude připraveno osm stanovišť, na kterých se nejen něco naučí, ale i dozví. Na každém stanovišti je připraven úkol například Portáš .- hlídač hranic zadá dětem nelehkou práci, postavit strážný oheň. Pastýř poprosí o pomoc při nahánění oveček do salaše a vodník Bečvoch sveze děti na raftu. To jsou stručně představeny tři stanoviště.

  Pojďte s námi do pohádky… - akce, kterou v rámci projektu připravili a budou realizovat studenti a žáci ze Vsetína „Už se moc těším, protože je to moje první účast na velké akci v rámci projektu. Věřím, že se vše vydaří a bude se zúčastněným mateřským školám a školním družinám líbit natolik, že ji budeme moci realizovat i v příštím roce,“ prozradila Vendula Batová, členka Dětského parlamentu Vsetín.

  Každá zúčastněná třída z mateřské školy, či školní družiny získá hru, kterou vyrobili členové Dětského parlamentu Vsetín. Nebude chybět glejt, který potvrzuje jejich účast na tomto projektu.
  Více informací je umístěno na webových stránkách projektu www.pohadkovyvsetin.cz.

  www.alcedovsetin.cz

  Projekt je realizován z nadace O2 z programu Think Big.

  Autor