Dozvědět se něco nového o dnešním světě a diskutovat o situaci moderní demokracie? Nebo si alespoň rozšířit jazyky?

  Škola Højskolen Østersøen v dánském městečku Aabenraa stojí přímo na pobřeží moře Jeďte na čtyřměsíční kurz do Dánska! Speciální lidová škola Vám zajistí vše, co si budete přát, komplexní výuku, ubytování, stravu a mnohem víc, jen za poplatek 500 EUR. Studovat lze jazyky (angličtina, němčina, dánština, francouzština), anebo sociální vědy zaměřené na demokracii a EU. Výuka je specifická velmi blízkým vztahem mezi kantorem a studentem.

  Dánsko - vikingské pohřebiště AalborgDánsko = ostrovy, moře, lodě... V městečku Aabenraa na jihu Dánska, kde se po staletí mísí německá a dánská kultura, vznikla škola Højskolen Østersøen, aby spojovala lidi z různých koutů Evropy a pomáhala tak vzájemné integritě. Ve skupině stejně starých a skvěle naladěných lidí strávíte čtyři měsíce, kdy společně navštěvujete výuku, pracujete na různých projektech a plánujete společné aktivity. Se vším všudy.

  Dánsko - maják v Rubjerg Knude Kromě klasické výuky (cizí jazyky, politologie, sociologie, filosofie, historie, sport, zpěv…) škola dává možnost poznávat nové věci i netradičními způsoby. Můžete se rozvíjet v mnoha směrech i mimo vyučování, např. prostřednictvím debat se zajímavými hosty (dánská ministryně, velvyslanec apod.), workshopů týkajících se demokracie, filmů aj. Skupina, ve které se pohybujete, je hodně různorodá. Setkáte se s lidmi z Německa, Slovinska, Litvy, Polska, Dánska a dalších zemí EU. Společně nacházíte odpovědi na otázky, v čem jsme jiní i co nás spojuje dohromady. A v rozmanitosti pohledů na svět se často lépe najde řešení.

  Dánsko - náš pokoj v Højskolen Østersøen Budova školy dříve sloužila jako hotel, čemuž odpovídá ubytování i strava – obojí na vysoké úrovni (zapomeňte na kolejní holobyty a čínské polévky). Možná vás překvapí velká okna, která jsou pro dánské domy typická, zde ovšem nejsou rozhodně na škodu – díky nim máte krásný výhled přímo na moře před školou.

  Nejblíž dánským hranicím leží přístavní městečko Flensburg Čeká tu na vás spoustu zážitků a super zábava – studenti mají totiž k dispozici Café, kde je kulečník, bar, množství společenských her a nepostradatelná hudba. Koná se tu pravidelně alespoň jedna tematická párty týdně. Např. tancovačka v duchu šedesátých let za rytmů známé Abby s originálními a nezapomenutelnými kostýmy. Občas se objeví dánští studenti z jiné školy a uspořádají koncert nebo třeba divadelní hru. Vše je završeno báječnými výlety ať již organizovanými školou či Vámi samotnými. Země je to krásná a má co nabídnout.

  Škola Vám za 500 EUR nabídne otevřenou náruč a je jen na Vás, jak ji využijete. Skýtá nepřeberně mnoho možností a vedení je nakloněno jakékoliv aktivitě. Takže se nebojte a jděte do toho. Nic podobného jen tak nezažijete.

  Pokud se chcete dozvědět víc osobních zážitků, neváhejte a navštivte blog http://dvavdansku.blog.cz

  Více informací naleznete na oficiálních stránkách školy www.hojoster.com,
  v informačním letáku www.crdm.cz/download/mailing/20120518/demoCRAZY-letak.pdf,
  či v průvodním dopise od vyučujících: www.crdm.cz/download/mailing/20120518/demoCRAZY-dopis.pdf.

  Pokud se chcete rovnou přihlásit na podzimní kurz, stačí vyplnit formulář na stránkách školy:
  http://www.hojoster.com/index.php?option=com_redevent&view=details&xref=39&Itemid=101
  Neváhejte využít tuto skvělou příležitost! Přihlaste se co nejdříve, uzávěrka přihlášek se již blíží!

  Text a fotografie čerpány z blogu Kateřiny Chvátalové a Tomáše Sadílka

  Autor