Od 4. až do 10. srpna 2013 se koná na pražském Výstavišti festival LOVE 2 LIVE, který pořádá Evropská aliance YMCA. Přes 5000 účastníků z 57 zemí celého světa…

  …bude mít možnost prožít 6 dní jako oslavu rozmanitosti, důvěry v sebe a rozvíjení schopností mladých lidí. V programu účastníci najdou neuvěřitelně širokou nabídku koncertů, divadelních představení, workshopů, interaktivních her, vzdělávacích seminářů a sportovních soutěží. Celý program zajišťuje mezinárodní tým více než dvou stovek dobrovolníků v partnerství s Muzeem hlavního města Prahy, Národním muzeem a společností BSN Sport pod záštitou hlavního města Prahy.

  Ve středu 7. srpna se vydají účastníci do ulic Prahy na tzv. City Day, aby se seznámili s městem a nabídli část programu i obyvatelům Prahy. Na čtyřech místech (Palác YMCA v ulici Na Poříčí, Petřínský kopec, Ortenovo náměstí a Památník na Vítkově) bude připraven bohatý program workshopů, prezentací, koncertů, historických her a přednášek. Do většiny aktivit v rámci City Day se může zapojit i veřejnost.

  Martii Ahtisaari, nositel Nobelovy ceny, bývalý finský prezident a dlouholetý člen YMCA, vzkázal účastníkům: „Doufám, že tento týden napomůže všem účastníkům pochopit, jak je důležité oceňovat a udržovat rozmanitost, která je hlavní devízou Evropy. Je mi velkou ctí přivítat na festivale YMCA Europe vás, tisíce mladých Evropanů. Můžete se těšit na týden plný aktivit a setkání s přáteli z celého světa. Doufám, že tato setkání a nové zážitky obohatí vaše životy na dlouhou dobu. Věřím, že vás prožitý týden naučí pochopit, že je možné žít mírumilovně bok po boku s pochopením pro ostatní.“

  Festival pořádá Evropská aliance YMCA (YMCA Europe). YMCA Europe je zastřešující organizace rodiny 45 národních sdruženích YMCA v Evropě. YMCA je nejstarší a největší světová mládežnická organizace, založená v roce 1844, která pouze v Evropě každý rok poskytuje své služby více než 2 milionům mladých lidí ve zhruba 5500 místních sdruženích prostřednictvím 100,000 dobrovolníků.

  Web: www.yefestival.com

  Autor