Tady to je. Můj první český* článek. Vlastně to přišlo pozdě, ale proto taky lepší, doufám. A možná taky ne tak dlouho.

  Tábor TOM S.T.A.N 2013, přípravy Já jsem už psal, že jsem byl na tábore s Ligou lesní moudrosti. Od tam jsem pokračoval do další tábor s Asociací TOM u Bělčice v Jihočeském kraj.
  To bylo taky jako správný tábor pro a se dětma. Myslím jenom ten rozdíl mezi ligový tábor a tomický tábor.
  Nejdřív jsme museli připravovat to místo, jako sekat trávu a uklízet. Jasně taky postavit ty stany. To bylo ještě bez dětma, tak my jsme měli nějaký hezký dni pracovat během dne a relaxovat a zpívat celý večer.

  Tábor TOM S.T.A.N 2013, hryTábor TOM S.T.A.N 2013, hry Bohužel jsem tam jen zůstal na začátku a jsem neviděl ty dětí, protože jsem letěl na dovolenou.

  Ale jsem přišel zpátky. Na konce táboře jsem se ještě přidal akce. A bylo to výborné.
  Každý den bylo velký program a vždycky 3 nebo 4 činnosti. A ten tábor měl důležitá téma. Bylo to japonský tábor a uprostřed na místo jsme připravovali dřevěný japonský oltář, kde jsme měli každý večer ceremoniál. Měli jsme na sobě kimono.
  Tábor TOM S.T.A.N 2013, zápas sumoTábor TOM S.T.A.N 2013, soutěž s mýdlem Fakt bylo to perfektní čas a tak hodně dojmy. Budu se stýskat hrát sumo a hodně další hry s tak milé dětma.

  Na konec nevím který tábor se mi libel víc. Určitě chci vrátit na obě příští rok. Těším se.

  * Autor článku Malte Range je dobrovolníkem Evropské dobrovolné služby v České radě dětí a mládeže a je rodilý Němec. Když v lednu přijel, neuměl česky ani pozdravit. Čeština určitě není lehký jazyk se svými rody, pády, háčky, čárkami a množstvím výjimek z pravidel pravopisu. Malteho první český článek, i když s mnoha úsměvnými obraty, je jistě jeho ohromným pokrokem. I proto jej uveřejňujeme bez úprav.
  Snad nebude vadit, prozradíme-li na Malteho, že výsledkem jeho půlročního snažení o porozumění našemu jazyku je i přihláška ke studiu češtiny na jedné z německých univerzit 🙂
  (pozn. red.)

  Mládež v akci - tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie...