Prázdniny sotva začaly, když se skupina účastníků a vedoucích z Duhy Velké Medvědice vydali na Expedici Apalucha.

  Dobu od 3. do 7. 7. 2013 tak strávili v Náchodě a jeho blízkém okolí nejen objevováním krásné přírody a turistických zajímavostí podhůří Orlických hor, ale také dalším bohatým aktivním programem.

  Duha Velká Medvědice uspořádala pro své členy Expedici Apalucha, plnou zážitků „V průběhu letních prázdnin probíhá spousta táborů a jiných akcí. V čem byla Expedice jiná? I když byla kratší než většina letních táborů, o program rozhodně ochuzena nebyla!“ popsala akci Štěpánka Štrajtová, hlavní vedoucí Expedice.

  Duha Velká Medvědice uspořádala pro své členy Expedici Apalucha, plnou zážitků Během dvou výletů se účastníci Expedice podívali do dvou úplně odlišných prostředí – první vedl přes bunkry Březinka a Lom, kde se seznámili s historií československého opevnění, životem za druhé světové války a s historií armády během obou světových válek. Druhý výlet je naopak zavedl do malebného prostředí Babiččina údolí se Starým Bělidlem, Viktorčiným splavem, zámkem v Ratibořicích a dalšími kouzelnými místy známými z románu Babička.

  Duha Velká Medvědice uspořádala pro své členy Expedici Apalucha, plnou zážitků Ani během pobytu na základně však nebyl čas na nudu. Ve dne a někdy i v noci na účastníky čekal pestrý program – od skupinových aktivit pro rozvoj spolupráce a komunikace, přes psychologické hry a debaty až po veselé hry pro zasmání. Jeden celý den se navíc prostředí základny přeměnilo v nemocniční budovy a operační sály. Účastníci museli plnit řadu úkolů, aby pro svou nemocnici získali co nejvíce pacientů a financí. Navíc na ně neustále tlačila grantová komise, kdy už konečně dotáhnou vývoj Kamene mudrců – univerzálního léku na všechny možné zranění a nemoci.

  Duha - sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi „Expedice byla fakt super, a kdo tam nebyl, může jenom závidět. Nejen že byly nachystané dva skvělé výlety, které se vyvedly úplně na jedničku, ale také byla připravena jedna celodenní hra. Z té jsem toho sice mnoho neviděl, protože jsem pořád jen vyhodnocoval výsledky, ale vzhledem k frekvenci, s jakou mi chodily, usuzuji, že se nám povedla,“ zhodnotil akci Michal Štrajt, jeden z vedoucích a hlavní organizátor celodenní hry. Další vedoucí, Radek Hrachovec, naopak prozradil i pár zákulisních informací: „Nebyla by to nuda, kdybychom aspoň občas trochu nebloudili, buchty nebyly lehce očazené, děti spaly, kdy mají, vedoucí zmateně nepobíhali s mnoha úkoly, prostě organizovaný zmatek? Ale to jsme my, duhově barevní, stejně jako náš program.“

  Po pěti dnech přímo napěchovaných programem se tak spokojení účastníci vrátili domů s úsměvem na rtech a se spoustou zážitků a vzpomínek na těch kouzelných pět dní strávených ve společnosti svých kamarádů. Akce proběhla v rámci projektu Get up!, financovaného z programu V pohybu Nadace Vodafone Česká republika a za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

  Autoři