Hudba, sport, matematika, biologie, historie nebo cokoliv jiného?

  Již po patnácté Zlatý oříšek ve spolupráci s Českou televizí a Českým rozhlasem nabízí příležitost všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které v daném roce vynikly v jakémkoliv oboru, nebo vytvořily něco mimořádného, či společensky prospěšného.
  Zlatý oříšek nemá žádné kategorie a soutěž je tak otevřena všem dětem, jejich úspěchům, výsledkům v soutěžích, závodech, ale například i zajímavým ekologickým projektům či jinak prospěšným akcím.

  Zlatý oříšek 2012 - Helena a Julie Novákovy Hlavní organizátor a ředitel projektu Mgr. Jiří Kotmel o této prestižní soutěži říká:
  „Chceme děti maximálně podporovat v jejich úsilí a dávat jim pocit, že jejich snaha a práce má smysl. V šikovných a úspěšných dětech se skrývá kulturní i ekonomická budoucnost našeho národa a proto společně s našimi partnery realizujeme projekt Zlatý oříšek, který vyhledává, propaguje a odměňuje talentované a cílevědomé děti, abychom je podpořili v přesvědčení o smyslu jejich činnosti.“

  Patron soutěže herec, ředitel divadla a senátor Tomáš Töpfer k tomu dodává:
  „Jde o zcela unikátní soutěž, která dává příležitost opravdu všem aktivním dětem bez rozdílu oboru. Jsem rád, že Zlatý oříšek existuje a že jsem jeho patronem, neboť jsou to právě šikovné a cílevědomé děti, kterých by si měla společnost všímat a maximálně je podporovat.“
  Přihlášku do soutěže je k dispozici on-line na stránkách www.zlatyorisek.cz a vyplnit ji zde mohou učitelé, trenéři, rodiče, kamarádi, vedoucí dětských kolektivů. Pravidla Zlatého oříšku umožňují, aby se soutěžící hlásili i sami.

  Zlatý oříšek - cena v soutěži Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok se opět představí se svými schopnostmi a úspěchy 30 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky.
  V závěru tohoto pořadu bude vyhlášeno 10 vítězů, na které čekají prestižní ceny Zlatý oříšek, finanční odměny 10 000,- Kč a také příležitost se zúčastnit navazujících soutěží v dětských televizních pořadech, rozhlase a dalších médiích.

  Tak využijte této šance, změřte své síly s ostatními a ukažte, co ve vás je! Čekáme na vaše přihlášky.

  Další informace: www.zlatyorisek.cz

  Autor