Jelikož Jeseníky jsou plné turistických zajímavostí, vydali jsme se i přes nepřízeň počasí v sobotu na Ramzovou. Bylo vlhko – po dešti – a stále oblačno, ale nezmokli jsme.

    První víkendovka sdružení dětí a mládeže Duha PAPRSEK Krnov v novém školním roce 2013/2014 se uskutečnila v termínu 20.-22.9. 2013 na penzionu Hanes v Lipové-lázních.

    Duha Paprsek z Krnova se vydala na první podzimní víkendovku do JeseníkůDuha Paprsek z Krnova se vydala na první podzimní víkendovku do Jeseníků Lanová dráha „Bonera“ na Ramzové je výchozím dopravním prostředkem na severní hřeben Jeseníků. Spodní úsek Ramzová – Čerňava o délce 1459 m je čtyřsedačkový, horní úsek Čerňava – Šerák o délce 1810 m je dvousedačkový. Lanová dráha nás vyvezla až na horu Šerák (1351 m n.m.), mnohé děti se lanovkou svezly vůbec poprvé v životě a velmi se jim to líbilo. Na výhledy z vrcholových partií jsme se sice těšili marně, ale o to více jsme si vychutnali teplý čaj či horkou čokoládu v restauraci chaty sv. Jiří. Na zpáteční cestě k vlaku jsme dokonce nasbírali hříbky, které zde rostly jako „houby po dešti“.

    Duha Paprsek z Krnova se vydala na první podzimní víkendovku do JeseníkůDuha Paprsek z Krnova se vydala na první podzimní víkendovku do Jeseníků Víkendovka ale zdaleka nebyla pouze o turistice – na základně jsme si stačili zahrát celou řadu klasických i deskových her, zazpívali jsme si u kytary a plánovali jsme, kam pojedeme na letní tábor o prázdninách 2014. Tato příjemná akce se uskutečnila také díky podpoře našich duhových projektů ze strany Města Krnov a sponzorů.

    Duha Paprsek z Krnova se vydala na první podzimní víkendovku do Jeseníků

    Autoři