V pondělí 20. ledna 2014 v Senátu PČR proběhlo pod záštitou 1. místopředsedkyně Aleny Gajdůškové první regionální kolo 21. ročníku ankety Zlatý Ámos.

    V regionálním kole musí tři zástupci žáků, kteří své oblíbené pedagogy do ankety navrhovali, nominaci před porotou obhájit. Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří už titul nejoblíbenější učitel získali na svých školách.

    V Senátu PČR o postup do semifinále usilovalo 8 žákovských týmů. Z nich porota vybrala postupující do semifinále. Jsou to: Michal Hrstka z gymnázia Nymburk, Klára Ročková ze ZŠ Du-hová v Praze 3, Ivana Smoláková z 34. ZŠ v Plzni a Jana Bízková z Masarykovy ZŠ v Klánovicích.
    Posledně jmenovaná zároveň z rukou senátora a kandidáta na ministra školství Marcela Chládka převzala dekret, kterým jí byl udělen titul nejoblíbenější učitelka hl. města Prahy – Pražský Ámos 2014.

    Zlatý Ámos - anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky Další regionální kolo 21. ročníku ankety Zlatý Ámos je pro nominované ze Středočeského kraje a proběhne v pondělí 27. ledna na zámku Berchtold v Kunicích-Vidovicích.

    Více informací o anketě na www.zlatyamos.cz