Dvě hodiny vodních radovánek si za odměnu užijí účastníci Malé energetické akademie. V sobotu 1. února od dvou hodin odpoledne se totiž v třebíčském aquaparku Laguna koná vyhlášení výsledků druhého stupně této soutěže.

  “Malá energetická akademie je soutěž pro rodiny, školní kolektivy i party dětí a mládežníků, kteří se chtějí během celého školního roku dobře bavit a vyhrát báječné ceny,” říká Jan Burda z Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, která na Vysočině soutěž organizuje. “Letos se jedná na Vysočině již o pátý ročník soutěže, kterou pořádáme ve spolupráci se společností E.ON,“ dodává Burda.

  Prosincové vyhlášení Malé energetické akademie na Vysočině proběhlo v areálu Jihlavského aquaparku Ještě než se soutěžící budou moci vrhnout na vodní radovánky, dostanou odměny ti, kteří nejlépe splnili úkol prvního kola. Ten byl zaměřen rozdíly mezi baterií a akumulátorem. „Musím přiznat, že úroveň řešení, která nám soutěžící zaslali, se od prvního kola výrazně zlepšila. Je tak hrozně těžké vybrat vítěze,“ přiznává Jan Burda a dodává: „Ti, kdo ve druhém stupně neuspějí, nemusejí klesat na mysli. Soutěž trvá až do konce dubna a je možno se zapojit kdykoli. Bodové rozdíly jsou minimální, takže šanci na skvělé závěrečné ceny má pořád každý.“

  Soutěž je specifická tím, že vítězové si sami vyberou ceny v dané hodnotě. Může to být třeba školní výlet, nábytek do dětského pokoje, hry, stany, kolo. Záleží na každém. Na Vysočině budou v červnu rozdány ceny za více než 100.000 korun. Zapojení do soutěže je jednoduché. Stačí se na webu www.energeticka-akademie.cz zaregistrovat a pak se rovnou můžete pustit do plnění pěti soutěžních úkolů.

  Malá energetická akademie je soutěž pro jednotlivce, rodiny, oddíly a třídní kolektivy, která probíhá během celého školního roku. Letos se jedná o pátý ročník. Soutěží se v pěti kolech, která jsou vyhodnocována samostatně. Do soutěže je možné se přihlásit kdykoli během školního roku. Soutěž je zaměřena na energie a kromě soutěžní se účastníci dozvědí celou řadu zajímavých věcí a sami se při plnění úkolů vzdělávají. Jednotlivec, který získá po absolvování pěti stupňů akademie nejvíc bodů, vyhraje věcnou cenu v hodnotě 6.000,- Kč, jednotlivec na druhém místě cenu v hodnotě 4.000,- Kč a jednotlivec na třetím místě cenu v hodnotě 2.000,- Kč.

  Malá skupina a Třídní kolektiv může získat ceny za 13.000,- Kč, 8.000,- Kč nebo 4.000,- Kč.
  Velká skupina 25.000,- Kč, 15.000,- Kč a 10.000,- Kč.
  Věcné ceny si v daných hodnotách vítězové vyberou sami!
  Malou energetickou akademii na Vysočině pořádá společnost E.ON a Rada dětí a mládeže kraje Vysočina. Více na webu www.energeticka-akademie.cz.

  Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 20.000 individuálních členů ve dvacítce organizací.

  Autor