Třebíčský aquapark LAGUNA se v sobotu 1. února stal svědkem předání cen za úspěšné splnění úkolu 2. stupně Malé energetické akademie.

  Do Třebíče se sjela více než padesátka soutěžících z celého kraje. Mezi nejúspěšnější v této fázi soutěže patří Dakoťáci z Rouchovan, Soptíci z Hamrů nad Sázavou, školní družina z Krucemburku a mezi Jednotlivci David Svoboda ze Starče.

  “Malá energetická akademie je soutěž pro rodiny, školní kolektivy i party dětí a mládežníků, kteří se chtějí během celého školního roku dobře bavit a vyhrát báječné ceny,” říká Jan Burda z Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, která na Vysočině soutěž organizuje. “Letos se jedná na Vysočině již o pátý ročník soutěže, kterou pořádáme ve spolupráci se společností E.ON,“ dodává Burda.

  Na třebíčské Laguně se předávaly ceny Malé energetické akademie Hned jak soutěžící dostali ceny, tak se vrhli na vodní radovánky. Druhý úkol byl zaměřen na rozdíly mezi baterií a akumulátorem. „Ti, kdo ve druhém stupně neuspějí, nemusejí klesat na mysli. Soutěž trvá až do konce dubna a je možno se zapojit kdykoli. Bodové rozdíly jsou minimální, takže šanci na skvělé závěrečné ceny má pořád každý.“, dodává Burda.

  Soutěž je specifická tím, že vítězové si sami vyberou ceny v dané hodnotě. Může to být třeba školní výlet, nábytek do dětského pokoje, hry, stany, kolo. Záleží na každém. Na Vysočině budou v červnu rozdány ceny za více než 100.000 korun.

  Zapojení do soutěže je jednoduché. Stačí se na webu www.energeticka-akademie.cz zaregistrovat a pak se rovnou můžete pustit do plnění pěti soutěžních úkolů.

  Malá energetická akademie
  je soutěž pro jednotlivce, rodiny, oddíly a třídní kolektivy, která probíhá během celého školního roku. Letos se jedná o pátý ročník. Soutěží se v pěti kolech, která jsou vyhodnocována samostatně. Do soutěže je možné se přihlásit kdykoli během školního roku. Soutěž je zaměřena na energie a kromě soutěžní se účastníci dozvědí celou řadu zajímavých věcí a sami se při plnění úkolů vzdělávají. Jednotlivec, který získá po absolvování pěti stupňů akademie nejvíc bodů, vyhraje věcnou cenu v hodnotě 6.000,- Kč, jednotlivec na druhém místě cenu v hodnotě 4.000,- Kč a jednotlivec na třetím místě cenu v hodnotě 2.000,- Kč. Malá skupina a Třídní kolektiv může získat ceny za 13.000,- Kč, 8.000,- Kč nebo 4.000,- Kč.

  Autor