Rodiče, jejichž dítěti ještě nebylo 18 let, je pojištěno u Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a je členem Klubu pevného zdraví, mohou letos získat na letní tábor příspěvek až do výše 500 korun.

  Letní tábor (foto Sdružení Rubín)

  VZP o tom informuje s tím, že „cílem je pomoci i méně majetným rodinám, aby mohly o prázdninách svému dítěti dopřát aktivitu podporující pohyb, a tím i zdravý životní styl“. Podle největší tuzemské zdravotní pojišťovny jde o vůbec nejžádanější benefit, který VZP nabídne svým pojištěncům i letos.

  Nabídka příspěvku platí jak pro klasické pobytové tábory, tak pro tzv. příměstské letní tábory. Jednou z podmínek je, že tábor musí trvat nejméně čtyři dny v kuse.

  Rozhodnutí VZP o zmíněném opatření padlo v uplynulých dnech, když pracoviště pojišťovny zavalila lavina rodičovských dotazů na dané téma. Právě nyní totiž rodiče plánují svým ratolestem letní prázdniny. Loni tento příspěvek od pojišťovny využilo více než 58 000 klientů.

  „Přestože o letošním vyplácení příspěvků na tábor rozhodla VZP až v minulých dnech, mají rodiče možnost nechat si přidat i na tábory, které zaplatili již dříve na začátku roku. Přesně se nabídka vztahuje na tábory zaplacené od 1. 1. 2014 do 31. 8. 2014. Žadatelé musí doložit originální platební doklad. Udělat to mohou na kterékoliv pobočce VZP,“ uvedl mluvčí VZP Oldřich Tichý v tiskové zprávě uveřejněné na webu pojišťovny.
  Upozornil, že podmínkou pro čerpání (jakéhokoliv) příspěvku od VZP je letos členství v Klubu pevného zdraví. Tím se může stát každý klient VZP. Stačí jen vyplnit jednoduchý elektronický formulář nebo udělat totéž na kterékoliv pobočce.

  Zdroj: http://www.vzp.cz/klienti/aktuality/vzp-prida-detem-na-tabory-loni-toho-vyuzilo-58-333-klientu