Více než 100 dobrovolníků, Čechů i cizinců se v období od února do června rou 2014 zúčastnilo 10 Víkendovek společnosti Tamjdem.

  Skoro každý druhý víkend vyjížděla dobrovolnická skupina, složená ze zkušených tamjdemáků i nových dobrovolníků, do zajímavé a pokaždé jiné neziskové organizace, na různá místa v České republice. Někdy doprava zabrala i čtyři hodiny, ale o to více se skupina ne cestách z města spřátelila, i když občas snědla i zásoby na páteční večeři… V organizacích na nás vždy čekalo milé přivítání, povídání o činnostech neziskovky a jejích cílech, skvělé domácí jídlo a samozřejmě pracovní náčiní.

  Na jaře 2014 se zúčastnilo víkendovek Tamjdemu víc než 100 dobrovolníků V rámci těchto víkendových projektů na pomoc neziskovým organizacím jsme se podíleli na mnoho různých pracovních úkolech: postavili jsme venkovní schody, vyčistili mnohé lesy od náletů a popadaných stromů, vyrobili dříví na otop, opravili ohradu pro koně, postavili krásný plot…. I přes neustálý déšť jsme pomohli vyčistit náhon rybníka, také jsme se podíleli na organizaci Mistroství ČR v plavání pro lidi s handicapem, z bylinných zahrad jsme odstranili plevel a nakonec jsme se pustili do stavby stanů a opravy chaty jedné táborové základny.

  Na jaře 2014 se zúčastnilo víkendovek Tamjdemu víc než 100 dobrovolníků Dobrovolníci se kromě praktických věcí např., jak postavit schody, plot i stan, dozvěděli, jaké gumáky (holínky) jsou letos v módě… i na co je dobrá levandule a jak efektivně zacházet s lopatou. Kromě samotné práce jsme se díky pestrému tematickému zaměření organizací dozvěděli, jak to chodí např. v Benediktu – komunitní dům pro lidi s handicapem, jak na eko zahradu a výrobu přírodních mastí v Nobilis, anebo co obnáší práce kastelána a vedoucího kulturních akcí v barokní památce Valdštejnské Lodžii…

  Během Víkendovek zbyl čas i na procházku po okolí, a tak jsme navštívili přehrady, rozhledny i centrum Brna, ve Velvarech jsme shlédli divadelní představení a na Lužnici jsme si vyjeli na kánoích.

  Na jaře 2014 se zúčastnilo víkendovek Tamjdemu víc než 100 dobrovolníků Dobrovolnictví s Tamjdemem je ale také o poznávání nových lidí, Čechů i cizinců, vzájemném obohacování, výměně zkušeností a o radosti z týmové práce a společných zážitků. V uplynulém půlroce jsme zrealizovali školení pro budoucí campleadery workcampů a organizátory Víkendovek, setkání dobrovolníků Evropské dobrovolné služby, několik knižních bazarů a jednodenní akci na Toulcově dvoře v Praze, které se zúčastnilo kolem 30 dobrovolníků.

  Na jaře 2014 se zúčastnilo víkendovek Tamjdemu víc než 100 dobrovolníků Na úplný přehled proběhlých akcí se podívejte do archivu na našich webových stránkách (http://www.tamjdem.cz/vikendovky-v-roce-2014). V červenci a srpnu Víkendovky nepořádáme, za to se ale můžete podívat na nabídku workcampů v ČR i v zahraničí. Na víkend vyrazíme opět v září 2014.

  Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich energii a nadšení a neziskovým organizacím za skvělou spolupráci a milá setkání!

  Za Tamjdem, o.p.s.
  Markéta Votavová

  www.tamjdem.cz

  Autoři