Zbrusu nové hry i slavné a oblíbené stálice mezi společenskými hrami budou moci vyzkoušet nebo se slevou zakoupit návštěvníci již 20. výstavy HRY A HLAVOLAMY.

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - sběratel hlavolamů RNDr. Jaroslav Flejberk

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - zástupci firem Dinotoys, Albi a Mindok Na tiskové konferenci je v úterý představili zástupci tří firem, které u nás vyrábějí společenské hry. Novinky firmy Mindok představil Pavel Prachař, Albi prezentoval Michal Šmíd a Dinotoys uvedl Roman Goerojo.

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - ředitel výstavy Pavel Hofrichter Pavel Hofrichter – ředitel výstavy představil atrakce, které budou výstavu letos provázet. Budou to kromě tradiční výstavy a herny také přednášky pro školy a skupiny návštěvníků, workshopy, na nichž se návštěvníci dozvědí zajímavosti o hlavolamech a zároveň si je budou moci zkusit rozlousknout.
  Díky spolupráci s Mensou ČR bude probíhat ve všední dny měření IQ .
  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY Ve Science Show návštěvníci budou moci vychutnat všemožné pokusy plné světelných a zvukových efektů, které připraví iQ landia Liberec.
  Kromě toho bude v sobotu a neděli probíhat mezinárodní mistrovství ve skládání Rubikovy kostky Prague Open, kterého se zúčastní řada vítězů mezinárodních soutěží. Přihlášeno je přes 50 účastníků z celého světa.

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - zástupce firmy Mindok Pavel Prachař „Nejlepší způsob, jak hru ukázat, je vysvětlit lidem pravidla a nechat je si hru zahrát…,“ říká Pavel Prachař z firmy Mindok. Mezi novinkami představil například hru Mnoho monster, v níž se prolínají hlavolamy a hry, nebo World of Tanks: Rush, která je stolní variantou známé online hry. Ze zlatého fondu stále oblíbených her jmenoval například Carcassonne.

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - novou produkci firmy Albi představil Michal Šmíd Michal Šmíd z Albi představil pohádkové hry pro mladší děti s jednoduchými pravidly: ve Třech malých prasátkách získávají hráči materiál na stavbu domečků házením kostkou, zatímco ze spárů Baby Jagy se lze zachránit kouzlem, které je nutno najít na žetonech – rozhoduje paměť a rychlost. I Know je kvízová hra v novém pojetí, kde nejde jen o otázky, ale kombinuje i možnost sázek. Enigma je vlastně šifrovací přístroj – snažíte se řešit různé hlavolamy a zároveň vytváříte herní plán, který se po celou hru vyvíjí. Oblíbenou stálicí je jednoduchá karetní hra Šestá bere, která slaví 20. výročí a přichází v jubilejním vydání s několika vylepšeními.

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - zástupce firmy Dinotoys Roman Goerojo (foto Jiří Majer)Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - ukázka hlavolamů Roman Goerojo z Dinotoys připomněl, že jeho firma Dinotoys učí děti si hrát, ať už jde o klasické Člověče, nezlob se, nebo třeba o slavnou českou hru Dostihy a sázky. Nakonec vypíchl, že Dinotoys má licenci na dovoz Rubikovy kostky, s níž se na výstavě budou pořádat mezinárodní soutěže.

  Tisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - sběratel hlavolamů RNDr. Jaroslav FlejberkTisková konference k 20. výstavě HRY A HLAVOLAMY - sběratel hlavolamů RNDr. Jaroslav Flejberk RNDr. Jaroslav Flejberk jakožto zakladatel tradice této výstavy a slavný sběratel hlavolamů na závěr vysvětlil, jak budou probíhat jednotlivé soutěže s Rubikovou kostkou, a připomněl, že se v sobotu bude konat také setkání sběratelů hlavolamů s mezinárodní účastí. On sám má ve sbírce přes 7000 hlavolamů.

  20. výstava HRY A HLAVOLAMY 2014 (plakát) >Hlavolamy (foto Jiří Majer)20. výstava HRY A HLAVOLAMY je otevřena od čtvrtka 11. 9. do neděle 14. 9. 2014 na Novoměstské radnici v Praze 2. V pátek je herna prodloužena až do 22 hodin.

  Další podrobnosti o vstupném, otvíracích hodinách a programu najdete na www.HryaHlavolamy.cz

  #hryahlavolamy #hlavolamy #video #ADAM.cz

  #hryahlavolamy

  V termínu 21. – 24. září 2016 proběhla tradiční velká herní výstava HRY A HLAVOLAMY.

  22. herní výstava HRY A HLAVOLAMY