Desítka českých zástupců školních časopisů a zájemců o ně z Pardubického kraje se už od soboty 25. října účastní Mezinárodního mediálního kempu ve středisku KiEZ.

  Německo-český media-kemp: hry neznají jazykových bariér Ten trvá do pátku 31. října a účastní se ho stejný počet studentů a žáků německých škol.

  „Pro tvůrce školních časopisů byly připraveny přednášky na téma zpracování článků, základy fotografování, ale navštívili například tiskárnu novin v Chemnitz a setkali se s redaktory Freie Presse. Na úřadě v nedalekém Aue měli zase možnost účastníci diskutovat s lokálním politikem A. Kraußem,“ přibližuje program týdenního kempu Roman Málek z pořádajícího Občanského sdružení Altus. To je také krajským pořadatelem soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

  Německo-český media-kemp: návštěva tiskárnyNěmecko-český media-kemp: návštěva tiskárny - každý den vyjde 300 000 výtisků novin Účastníci kempu tráví svůj volný čas s německými studenty při hraní her, zpívání karaoke či hraní kulečníku. Celý týden prokládá tvorba německo-českého časopisu, který vyjde tento týden v pátek. V rámci něj budou články na téma zvyky v jednotlivých zemích, partnerství Němců a Čechů, zábavná média, Evropská unie, horoskopy čí rozhovory.

  Německo-český media-kemp: návštěva redakce novinNěmecko-český media-kemp: o české návštěvě píší místní noviny „Nejvíce se mi tu líbí právě mezinárodní prostředí a společná práce Čechů a Němců,“ prozradil Patrik Půlpán ze Slatiňan.
  Účastníci jsou z GJR Chrudim, ZŠ B. Smetany Lanškroun, Gymnáziua a jazykové školy s právem na státní jazykové zkoušky Svitavy a Masykovy základní školy Morašice.

  Celý projekt je financován Evropskou unií z programu Erasmus +.

  O průběhu kempu a fotostory najdou zájemci informace v sekci Aktuality na stránkách sdružení Altus: www.osaltus.cz

  Spolufinancováno z Erasmus+ programu Evropské unie