„Vítáme vás všechny na Múzičce, je to prima akce, tady každý zpívat chce…“ – tak takhle začínala uvítací píseň letošních moderátorů. A opravdu.

  Opět po roce se do Kobylis sjeli všichni Pathfindeři, které baví nejen zpívat, ale také recitovat, hrát divadlo anebo tančit.

  Téma bylo jasně dané: „Made by God“. A pojetí toho, co všechno Bůh vytvořil (a vytváří) bylo opravdu různorodé. Hned po úvodním songservisu jsme se s K4 zamýšleli nad stopami Boha ve vesmíru. V básničkách, divadlech a písničkách se promítalo nejen Boží stvoření, ale i moc Boha měnit naše srdce a vést nás životem. Tentokrát ale nešlo jen o umění, ale i o politiku… volilo se totiž nejlepší stvoření ve všech ohledech! Někteří lobbovali za medúzy, jiní za chobotnice a našli se i takoví, kteří svůj hlas dali velbloudovi.
  Písnička střídala básničku a naopak, pak honem na vernisáž, oběd, a jedeme dál: písničky, básničky, tanec, divadlo a zase tanec.
  Nezbylo než vybrat, komu dát v jednotlivých kategoriích svůj hlas, a pak byl najednou večer. Po napínavém soutěžení jsme si mohli odpočinout během dětského muzikálu „Prastarý příběh lásky“, který napsal jeden z letošních porotců a druhý ho s dětmi z jejich ZUŠky nacvičil. Nejen, že se na představení příjemně dívalo a poslouchalo, ale všichni jsme jistě museli obdivovat hlavního hrdinu, který svůj náročný part odehrál přes vážné zranění. Možná bude supervýkon dětí z Harmonie inspirovat i některé z nás. Že by za rok na Múzičce zazněl muzikál?!

  A jak to vlastně všechno dopadlo? Kdo vyhrál? Inu, vyhrály chobotnice!
  A pak také všichni, kdo se tuto sobotu do Kobylis sjeli. Někteří si odvážejí putovní zvony, jiní ne. Ale všichni odjíždíme s vědomím, že Bůh vytváří originály, má rád barvy a pestrost. Potkali jsme staré kamarády a možná poznali nové. Zažili jsme příjemné chvíle při sledování vystoupení a užili si legraci i s vynikajícími moderátory, kteří opravdu „prakticky neslezli z pódia“ a moc příjemně nás provedli celým dnem.
  Letošní Múzička zkrátka byla opravdu „Made by God“.

  http://www.pathfinder.cz/foto/2014/akce-cs-kp/muzicka-cs/670/

  Další videa Pathfinderů najdete na: https://www.youtube.com/channel/UCR8WaLVrFO1VhXESTiT4jog

  Autor