Máte chuť udělat si výlet a přitom pomoci? Přípravy letošního ročníku vzdělávací dobrodružné hry inspirované geocachingem s názvem SAMETKY jsou v plném proudu.

  Sametky 2015 - projekt ČRDM

  Sametky 2015 - projekt ČRDM Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří už nabídli svou pomoc se sběrem starých a uložením nových schránek s příběhy, a moc se těšíme na případné další zájemce. Obzvláštní radost budeme mít z dobrovolníků, kteří by měli chuť pomoci v Moravskoslezském, Jihomoravském, Karlovarském i Libereckém kraji či v kraji Vysočina.
  Dobrovolníkům hradí ČRDM případné cestovní náklady.

  Sametky 2015 - projekt ČRDM Letošní Sametky nesou podtitul Od srpna k listopadu. Řada organizací, které jsou členy ČRDM, se v době od srpna 1968 do listopadu 1989 potýkala s většími či menšími problémy, jejich členové projevovali vůli a osobní statečnost při bránění a udržování svých zásad. Využijte příležitosti seznámit hráče letošních Sametek s osobnostmi či událostmi, které hrály důležitou úlohu v historii vašeho sdružení či spolku a napište nám váš příběh.

  Na všechny vaše zprávy se těší koordinátorka projektu České rady dětí a mládeže „Sametky 2015“ Karolína Puttová na emailu karolina.puttova@crdm.cz

  #sametky

  Co jsou to Sametky?www.sametky.cz
  Sametky 2015 - projekt ČRDM Projekt Sametky spočíval v geocachingové hře, která připomněla výročí Sametové revoluce. Organizátoři ukryli po celé ČR na 150 schránek, které bylo možno hledat pomocí GPS navigací. Ke každé ze schránek se vázal jeden z pamětnických příběhů z doby komunistického režimu a hledači, kteří schránku („kešku“) nalezli, si jeho pročtením mohli doplnit své znalosti tohoto období o další z kamínků tvořících mozaiku naší novodobé historie.

  Téma #sametky na ADAM.cz
  #geocaching #sametovarevoluce