Čtyři dny plné zábavy pro děti i dospělé – již 21. herní výstava HRY A HLAVOLAMY proběhne v termínu 10. – 13. září 2015 na Novoměstské radnici v Praze 2.

  Návštěvníci – děti i dospělí – se mohou těšit především na stovky deskových a společenských her a výstavu mechanických hlavolamů. Připravena je i řada doprovodných programů, například přednášky a workshopy pro školy a dětské skupiny, turnaje a soutěže nebo ukázky hlavolamů od zahraničních sběratelů.

  Herní výstava HRY A HLAVOLAMY nabízí zábavu pro děti i dospělé Výstava je určena dětem i dospělým, kteří si rádi hrají a dají při tom přednost „deskovkám“ před tablety a počítači. „Tradičně nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her, kam můžete přijít ráno a hrát si třeba celý den v kuse. Po loňském úspěchu prodlužujeme opět páteční hernu až do 22 hodin,“ láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter. V prostorné herně v historických prostorách Novoměstské radnice se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her.

  Herní výstava HRY A HLAVOLAMY nabízí zábavu pro děti i dospělé Pravidla her návštěvníkům ochotně vysvětlí herní instruktoři, kteří poradí i s výběrem hry. „Existují různé hry – rychlé postřehové, strategické, zábavné párty hry nebo logické hry. Každá je určena pro jinou věkovou kategorii, hry mají své obtížnosti, jsou vhodné pro jiné příležitosti. Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek. Na výstavě bude možné si hry i hlavolamy koupit za výhodné ceny a v předstihu tak zajistit třeba vánoční dárky.

  Herní výstava HRY A HLAVOLAMY nabízí zábavu pro děti i dospělé Výstava má řadu doprovodných aktivit. Velmi vyhledávané jsou přednášky a workshopy pro školní skupiny a dětské kolektivy, na které se musí zájemci registrovat předem prostřednictvím webových stránek. Velkým lákadlem bude jistě speciální místnost simulující v dnešní době hojně vznikající „puzzle rooms“, kde mají návštěvníci během určeného časového rozmezí vyluštit úkol pomocí indicií. Taková malá ochutnávka čeká i hosty výstavy.

  Na výstavě se potkají zahraniční sběratelé hlavolamů z pěti zemí, připraveny budou i fyzikální a chemické pokusy v podání liberecké iQLANDIE, zájemci si mohou projít IQ bojovku. V sobotu se celý den bude konat mezinárodní mistrovství ve hře Wizard.
  O zábavu bude tedy postaráno, zapište si termín do svých diářů.

  Hry a hlavolamy Datum: 10. – 13. 9. 2015 (čtvrtek – neděle)
  Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
  Otevírací doba: čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 22 h, sobota a neděle 10 – 18 h
  Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

  Výstava probíhá pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

  Herní výstava HRY A HLAVOLAMY nabízí zábavu pro děti i dospělé Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava

  K výstavě byla vyhlášena také soutěž o vstupenky – její podmínky najdete zde:
  www.adam.cz/clanek-2015080058-soutez-na-hry-a-hlavolamy-zdarma.html

  Autor