Nominujte aktivní mladé lidi na cenu „Mladý Evropan/ka roku“! Společná Evropa zajišťuje již více než 65 let mír, blahobyt a rozmanitost, nicméně nesmíme zapomínat, že se o společnou Evropu musíme stále starat a rozvíjet ji.

  Nadace Schwarzkopf-Stiftung udílí každoročně cenu „Mladý Evropan/ka roku““ aktivním mladým lidem, kteří ve společné Evropě přidali ruku k dílu a pomohli tak sbližování evropských národů a občanů.

  Hledají se tedy aktivní mladí lidé – zejména z oblasti společenské, politické a kulturní, kteří mohou být na tuto cenu za Českou republiku nominovaní. Znáte někoho ve svém okolí? Neváhejte a využijte této příležitosti!

  Aby mladé lidi ve věku od 18 do 26 let dále motivovala k zájmu o dění v Evropě, nabízí nadace jako hlavní cenu 5000 EUR. Tato cena může umožnit až půlroční praxi u Evropského poslance či poslankyně či u institucí Evropské Unie. Je možné využít cenu také na financování dalších projektů evropské integrace, pokud tak rozhodne správní rada nadace.

  http://schwarzkopf-stiftung.de/en/category/preise/

  Pokud znáte takové mladé lidi ve svém okolí, neváhejte se do 30. 9. 2015 ozvat paní Zdeňce Maškové z odboru mládež MŠMT (zdenka.maskova@msmt.cz), která má nominace za Českou republiku na starosti.

  #soutěž #mládež #Evropa

  Autor