Koncem září odstartoval Národní parlament dětí a mládeže ve spolupráci s Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR sérii seminářů pro mladé s názvem „Fakta vs. mýty o EU“.

  Máme za sebou dva ze čtyř seminářů, 24. 9. v Brně, 2. 10. v Třebíči.

  Národní parlament dětí a mládeže připravil sérii seminářů pro mladé s názvem „Fakta vs. mýty o EU“ Semináře se věnují praktickému informování, jak funguje Evropská unie, zejména Evropský parlament. V první části semináře se mladí pomocí mýtů dozvědí, jak vše funguje a vzniká, v druhé části mohou diskutovat s poslanci Evropského parlamentu.

  Národní parlament dětí a mládeže připravil sérii seminářů pro mladé s názvem „Fakta vs. mýty o EU“ Do Brna v Otevřené Zahradě přijel na seminář diskutovat poslanec Evropského parlamentu Petr Mach, do Třebíče do Zadní synagogy dorazili Michaela Šojdrová a Miloslav Ransdorf, taktéž poslanci Evropského parlamentu za Českou republiku.

  Národní parlament dětí a mládeže připravil sérii seminářů pro mladé s názvem „Fakta vs. mýty o EU“ Otázky od mladých účastníků jsou velmi aktuální a praktické. Například: Kolik času tráví europoslanci v Bruselu? V jakých výborech zasedají a pracují? Co se jim podařilo prosadit, či jaký je jejich názor na uprchlickou krizi? Snahou těchto seminářů je ukázat mladým, že Brusel není tak daleko a týká se jich velmi.

  Národní parlament dětí a mládeže připravil sérii seminářů pro mladé s názvem „Fakta vs. mýty o EU“Národní parlament dětí a mládeže připravil sérii seminářů pro mladé s názvem „Fakta vs. mýty o EU“ Během podzimu nás čekají ještě dva semináře. 23. 10. v Ostravě a 20. 11. ve Zlíně. Vstup na seminář je po registraci na e-mail info@participace.cz zdarma a je určen především pro mladé lidi do 30 let.

  Jana VotavováNárodní parlament dětí a mládeže (NPDM)

   

  Autoři