V roce 2001 připravilo Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) v Praze pro své kamarády a známé drobnou pátrací hru – Hledáme Rychlé šípy. Za několik let se hra už rozšířila do několika měst, kde ji pořádají různé organizace.

  Pravidla jsou velmi snadná – postavy Rychlých šípů v životní velikosti jsou od 17. listopadu do 17. prosince vystaveny někde za zábradlím balkónu či terasy a pátrači je mají nalézt, vyfotografovat nebo namalovat a výsledek odevzdat organizátorovi. Pátrají rodiny, kluby, oddíly, třídy i jednotlivci.

  Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy V Praze je hrací území opravdu velké – celé Staré Město a místa výprav RŠ do Stínadel jsou velmi pestrá – od střechy kavárny Slávie, po školku u Řásnovky, komínové lávky Obecního domu až třeba terasu pražského magistrátu. Nad pátrací hrou pro širokou veřejnost v minulosti převzal záštitu i primátor Prahy, psal o ni Reflex a byla i v TV.

  Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy Hra se již rozšířila do Kutné Hory, Brna, Olomouce, Ostravy i do Tábora. Tam hrací území není tak velké, tak místní skauti lehce upravili pravidla a vystavují jen polopostavy a každého Šípáka v jiném okně. Hra se tedy jmenuje Hledáme kde bydlí Rychlé šípy a chlapci se každoročně stěhují do jiných oken.

  Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy V některých městech si figuríny malovaly na sololit děti samy na oddílových schůzkách. Jinde si je nechali udělat v grafickém studiu. Na polopostavy je ideální sololit, kterého je po každých politických volbách na všech sloupech plno a nikdo se nemá k tomu, aby ho uklidil. Vyříznutí přímočarou pilkou se dá také zvládnout na schůzkách.

  Pátrací hra Hledáme Rychlé šípy Nejrůznější informace o všech ročních hry a vektorovou grafiku známé pětice chlapců najdete na www.bohousek.cz/hledame-rychle-sipy

  Zkuste se také vy připojit ve vaší obci či městě. Rychlé šípy by měla mít veřejnost na očích v celé naší zemi a hledat je kolem sebe i v sobě. Kdyby něco, napište mi. Menhart@SPJF.cz

  Autoři