Březový lístek je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Zeptali jsme se:

  1. V jaké organizaci působíš, co s dětmi děláš a co tě na práci s dětmi baví?
  2. Při jaké příležitosti jsi svůj poslední BL dostal a co to pro tebe znamená?

  Milan „Henky“ Hankovec tmavěmodrý BL (3. stupeň)

  1. Jsem vedoucím DUHY Husot. Zabýváme se turistikou. Připravuji a realizuji pro oddíl hry a soutěže, při kterých se děti učí různé znalosti a dovednosti, dramatické a sportovní hry, pravidelnou ligu šprtce, měsíční časopis Husot, víkendové výpravy a výlety, pro veřejnost a další oddíly hokejbalový turnaj nebo letní tábory. Také jsem napsal několik táborových her. V přeneseném slova smyslu mě na činnosti s dětmi baví vše (mimo papírování) – tedy vlastní organizování i vymýšlení programu. Líbí se mi sledovat posun dětí v různých oblastech – například v jejich myšlení či ve vzájemných vztazích.

  2. Svůj poslední Březový lístek (BL 3. stupně, pozn. red.) jsem dostal v roce 1997 na Lesní škole ve Vláře. Březový lístek pro mě znamená, že si někdo všiml mé činnosti a že si jí váží.

  Jan Burda hovoří o Galénově nadačním fondu a ocenění Březový lístek.

  #brezovelistky

  Březový lístek
  Březový lístek a Galénov nadační fond je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Má dvanáct stupňů, které postupně vyjadřují rozsah práce oceněného vedoucího. Historie Březových lístků sahá až do roku 1966, u jeho zrodu stál Jan Galén Šimáně a jeho přátelé, o další pokračování tradice pečuje Galénův nadační fond.

  Informace a pravidla udělování naleznete na webu www.brezovylistek.cz a také na Facebooku www.facebook.com/brezovelistky.

  Autoři