Březový lístek je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Zeptali jsme se:

  1. V jaké organizaci působíš, co s dětmi děláš a co tě na práci s dětmi baví?
  2. Při jaké příležitosti jsi svůj poslední BL dostal a co to pro tebe znamená?

  Miroslav „Nemo“ Hrabinec zlatý BL (12. stupeň)

  1. Působil jsem ve více organizacích, teď aktuálně jsem v Duze. Baví mě “vzdělávání” dětí, předávání zkušeností, poznávání Česko­Slovenských krás a turistika.

  2. Dvanáctý stupeň Březového lístku jsem dostal zprostředkovaně. Nachystali ho pro mne Ostraváci, které jsem zklamal svou neúčastí, a tak mi ho předali na PONSu (Porada Olympijských Nositelů Stupňů březových lístků, pozn.). Znamená pro mě především potvrzení toho, že je vše podle mých představ a lidi mě odměnili za mou práci.

  Jan Burda hovoří o Galénově nadačním fondu a ocenění Březový lístek.

  #brezovelistky

  Březový lístek
  Březový lístek a Galénov nadační fond je ocenění, které si mezi sebou v České republice navzájem udělují vedoucí dětských oddílů za práci s dětmi a pro děti. Má dvanáct stupňů, které postupně vyjadřují rozsah práce oceněného vedoucího. Historie Březových lístků sahá až do roku 1966, u jeho zrodu stál Jan Galén Šimáně a jeho přátelé, o další pokračování tradice pečuje Galénův nadační fond.

  Informace a pravidla udělování naleznete na webu www.brezovylistek.cz a také na Facebooku www.facebook.com/brezovelistky.

  Autoři