V anketě o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2016 letos se ve finále opět utkala šestice učitelů z celé ČR.

  Mezi ty nejoblíbenější se probojovali Jan Flídr, ZŠ 5. května, Dvůr Králové nad Labem, Lenka Fréharová, Základní škola Boženy Němcové, Zábřeh, Ivo Hasala, Základní škola a gymnázium Vítkov, Alena Michálková, Základní škola a Mateřská škola Černovice, Michal Pospíšil, Základní škola U tenisu 4, Přerov a Zuzana Štočková, ZŠ Praha – Vinoř.

  Podpora žáků ve finále Zlatého Ámose měla mnoho podob Podpora žáků ve finále Zlatého Ámose měla mnoho podob Ve dvouhodinovém programu nakonec porotu nejvíce přesvědčil a titul Zlatý Ámos získal Jan Flídr ze ZŠ 5. května Dvůr Králové nad Labem. Korunovala jej ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

  Podpora žáků ve finále Zlatého Ámose měla mnoho podob Podpora žáků ve finále Zlatého Ámose měla mnoho podob Tak jako každý rok, i letos mohla veřejnost rozhodnout pomocí sms o tom, kdo se v rámci ankety stane Ámosem Sympaťákem. V hlasování zvítězil Michal Pospíšil ze Základní školy U tenisu v Přerově. Alena Michálková ze ZŠ a MŠ Černovice získala titul Dětského Ámose.

  MŠMT si jako nejoblíbenější učitelku českého jazyka vybralo paní učitelku Barboru Schneiderovou ze ZŠ a MŠ Žalany, Rtyňská 156.

  Ministerstvo průmyslu a obchodu korunovalo jako Matematického Ámose 2016 pana učitele Ondřeje Machů z Gymnázia Christiana Dopplera v Praze.

  Stříbrný partner Unipetrol jako Ámose chemikáře 2016 zvolil pana Miroslava Pražienku, PORG Praha.

  Zlatý partner – ČEZ – zvolil Ámosem fyzikářem pana učitele Jaroslava Reichla ze Střední průmyslové školy sdělovací techniky, Panská 856/3, Praha 1.

  A je to tady - Zlatý Ámos vyhlášen... (Jan Flídr) Připraveni korunovat Zlatého Ámose 2016 (zleva Slávek Hrzal, zakladatel ankety, psycholog Jan Cimický a ministryně školství Kateřina Valachová) Předmětoví Ámosové byli korunováni již na finále soutěže v pátek 18. března 2016 v hotelu Olšanka v Praze.

  Oficiální korunovace pak proběhla na Kantorském bále – galavečeru Zlatého Ámose v sobotu 19. března v Národním domě na Smíchově.

  Všem Ámosům GRATULUJEME.

  http://zlatyamos.cz

  #zlatyamos #učitel

  Autoři