Letošní jubilejní dvacátou veřejnou sbírku Český den proti rakovině pořádá Liga proti rakovině Praha ve středu 11. května.

  Dobrovolníci ve žlutých tričkách budou nabízet v ulicích měst žluté kytičky s růžovou stužkou. Barvou stužky Liga symbolicky připomíná téma, které letos zvolila k informační preventivní kampani, a sice rakovinu prsu u žen i mužů. Kytičky se budou prodávat již tradičně za minimální příspěvek 20 Kč.

  Historie sbírky Český den proti rakovině
  Inspiraci pro uspořádání veřejné sbírky Liga čerpala z irského konceptu tzv. Daffodil Days (Narciskové dny), které pořádá The Irish Cancer Society již od roku 1988. První česká sbírka se uskutečnila v roce 1997 pod názvem Květinový den. Trvalým cílem sbírek je přinášet veřejnosti informace o prevenci rakoviny a získat finance prodejem kvítků měsíčku lékařského za stále stejnou cenu – 20 Kč. Za 19 ročníků sbírky Český den proti rakovině bylo rozděleno téměř 250 milionů Kč, z toho:
  40 % na nádorovou prevenci
  35 % na zlepšení kvality života onkologických pacientů
  25 % na podporu výzkumu, pro investiční podporu onkologických pracovišť a podporu hospicům.

  Více informací naleznete ZDE

  #ligaprotirakovine #ceskydenprotirakovine #kvetinovyden #dobrovolnici #dobrovolnictvi

  #dobrovolnici

  Dobrovolník je člověk, který se ze své vůle rozhodne věnovat ve svém volném čase svou energii, znalosti a zkušenosti např. dětem, potřebným lidem nebo veřejně prospěšným činnostem bez nároku na odměnu.

  Dobrovolnictví je činnost, kterou vytváří dobrovolník bez nároku na odměnu nebo jiné výhody.

  Autor