13. Pražská muzejní noc – oblíbená akce propagující činnost muzeí a galerií přináší již od roku 2004 možnost prozkoumat kulturní dědictví metropole v tak trochu jiném světle.

  Pražská muzejní noc

  Pražská muzejní noc - Náprstkovo muzeum 13. Pražská muzejní noc – sobota 11. června 2016 od 19 do 01 hodin – vstup a doprava ZDARMA

  Pražská muzejní noc - Lapidárium Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 52 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech a máte možnost vybrat si také ze široké škály doprovodných programů.

  Pražská muzejní noc - Letecké muzeum Kbely Nováčky letošního ročníku jsou Český rozhlas, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze – historické sídlo Karolinum.

  Pražská muzejní noc - Národopisné muzeum I v roce 2016 zůstane Pražská muzejní noc věrná své základní myšlence, kterou je návštěva muzeí a galerií v netradičním nočním čase (19:00 až 1:00 hodin) a vstup a doprava zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který se stal pro akci typickým. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

  Seznam zapojených objektů najdete v záložce Muzea a galerie 2016

  Za kolik? Vstup a doprava autobusy Pražské muzejní noci bude i na letošním třináctém ročníku zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

  Pražská muzejní noc - doprava mezi jednotlivými objekty je zdarma Jak se kam dostanu? Doprava během sobotní noci bude zajištěna 10 speciálními autobusovými linkami, které zřizuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. Autobusy vás dopraví do všech objektů zapojených institucí po celé Praze. Centrálním přestupním bodem bude jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

  Bližší informace k dopravě najdete v sekci Mapa a doprava

  Pražská muzejní noc - Muzeum Montanelli Kde se můžu informovat? Informační stany budou umístěny jako každoročně na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea a na náměstí Jana Palacha – na Václavském náměstí v pátek 10. 6. od 12 do 19 hodin a v sobotu 11. 6. od 10 do 24 hodin, na nám. Jana Palacha jen v sobotu od 10 do 24 hodin. Pracovníci informačních stanů vám ochotně poradí, kam se zajít podívat, jak se kam dostanete i kde mají zábavný program například pro děti. K dispozici budou také mapky dopravy se seznamem zapojených objektů.

  A co ještě? Váš osobní program sobotní noci si můžete naplánovat v aplikaci Moje noc.
  Seznam objektů, do kterých se půjdete podívat či programů, na které se chystáte, si můžete nejen vytisknout a přinést s sebou, ale i sdílet s vašimi přáteli na Facebooku. Webové stránky Pražské muzejní noci vám budou i letos dostupné ve vašem mobilním telefonu, stačí vyhledat m.prazskamuzejninoc.cz a dozvíte se vše potřebné.

  http://www.prazskamuzejninoc.cz/2016/