Svůj strom můžete podpořit do 10. října 2016 zasláním DMS nebo zakoupením a vyplněním hlasovacího archu.

  I v letošním roce odborná porota kromě dvanácti finalistů vybrala stromy, kterým udělila čestný titul Strom hrdina. Obdržel ho Körnerův dub z Dalovic na Karlovarsku, moruše z Malých Hoštic na Opavsku a jasan z pražského Chodova.

  I stromy mají své hrdiny - Körnerův dub z Dalovic na Karlovarsku (Nadace Partnerství) První dva uvedené stromy titul získaly za svou sílu, se kterou vzdorují ztíženým životním podmínkám. Jasan z aleje v parčíku na Chodově přežil investiční záměr výstavby obytného domu s kancelářskými prostory, který měl nahradit zelenou plochu a ohrožoval i jasanovou alej. Místní občanské sdružení se však proti záměru postavilo a podalo podnět k vyhlášení aleje za památnou. Městská část i hlavní město Praha podnět podpořili, stromy vyhlásili památnými a nechali je odborně ošetřit. Investor pak nakonec od svého záměru upustil.

  http://www.stromroku.cz/Letosni-rocnik/Aktuality/I-stromy-maji-sve-hrdiny.aspx

  Vyberte z dvanácti finalistů Strom roku 2016
  Až do 10. října 2016 můžete v celostátní anketě Strom roku rozhodovat o vítězném stromu s nejzajímavějším příběhem. Novinkou letošního ročníku je hlasování nefunkčním mobilem.

  V letošním roce jsme obdrželi 57 návrhů na Strom roku 2016. Odborná porota z nich vybrala 12 finálových stromů, které až do 10. října soupeří o odborné arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia a postup do mezinárodní soutěže Evropský strom roku.

  Anketa Strom roku je veřejnou sbírkou, a tak ani ostatní finalisté po ukončení soutěže neodejdou s prázdnou. Peníze, které lidé konkrétnímu stromu pošlou, pak navrhovatelé využijí k výsadbám, péči o strom, úpravě okolí nebo jeho větší propagaci.

  Vybraného finalistu můžete podpořit zasláním dárcovské SMS, zakoupením a vyplněním hlasovacího archu, nebo odevzdáním nefunkčního mobilu do sběrného E-boxu společnosti ASEKOL v místě, kde finalista roste.

  Všechny finalisty si můžete prohlédnout na www.stromroku.cz

  Hlasovat můžete zde:
  http://www.stromroku.cz/#finaliste

  #strom-roku

  Autor