Vítězné výtvarné práce dětí z celého světa na téma škola a vzdělání si můžete prohlédnout až do konce listopadu 2016 v Lidicích…

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Čestné uznání - Azin Deb Joydip Deb (11 let), Shilpangan Child Art Teaching Centre, Agartala, Indie

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Čestné uznání: Lee Ji Hyeon (13 let), Busan Middle School of Arts, Busan, Korejská republika Soutěž a výstava byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.
  Tato výstava získala během své historie mezinárodní věhlas a stala se jednou z největších a nejstarších výstav dětské tvorby v Evropě i ve světě, neboť do ní v posledních letech přichází přes 25 000 prací z více než 70 zemí celého světa.

  http://www.mdvv-lidice.cz/aktualni

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Medaile škole za kolekci malby a kresby, Dimov Teo (7 let), Art studio Prikazen Svjat, Sofia, Bulharsko Letos se zúčastnilo 18 075 dětí ze 77 zemí světa. Tento ročník byl na počest 70. výročí vzniku organizace UNESCO a její nejvýznamnější priority – rozvoje vzdělanosti každého člověka – zasvěcen tématu ŠKOLA? VZDĚLÁNÍ.

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Čestné uznání: Isac Anastasia (12 let), Teoreticheskii litsei im. Ak. K. Sibirskoho, Chisinau, Moldavsko Téma bylo jednoduché pouze zdánlivě. Letos se více než kdy jindy potvrdilo, jak důležitou roli v procesu dětské výtvarné tvorby hraje pedagog, který umí děti motivovat a vybrat z nabízených podtémat zprvu nepříliš lákavého tématu inspirující moment, nabídnout dětem vhodnou výtvarnou techniku a povzbudit k zajímavému ztvárnění. Hlavním námětem soutěžních prací bylo samozřejmě školní prostředí, které děti dobře znají – školní budovy, cesty a cestičky do školy, pedagogický sbor i zaměstnanci školy, odborné učebny i kabinety zajímavých exemplářů.

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Medaile škole za kolekci malby a kresby: Vašíčková Kristýna (13 let), ZŠ speciální a Prakt. škola, Jihlava, Česká republika Děti s radostí ukázaly své třídy, zavedly do vyučovacích hodin, představily své učitelky, spolužáky a kamarády, přiblížily akční dění o přestávkách, zajímavé školní exkurze a výlety a nejednou vybalily aktovky i se svačinami. Zvláštní pozornost mnoho dětí věnovalo osobnosti J. A. Komenského, jehož tvář nechyběla skoro v žádné kolekci z českých škol, ale překvapivě ani v mnoha zahraničních.

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Čestné uznání, Pavlištíková Bára (7 let), SVČ Korunka, přísp. org., Ostrava, Česká republika Pokud bychom chtěli porovnávat, jak zajímavě bylo téma školy dětmi z různých zemí ztvárněno, lze konstatovat, že inspirovalo spíše děti z českých škol, než zahraniční účastníky. České děti se celkově vyjadřovaly méně prvoplánově a ve svých pracích dovedly téma školy a život v ní, stejně jako školní postřehy, myšlenky a nápady velmi dobře rozvinout.

  44. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2016: Medaile škole za kolekci malby a kresby: Ježková Tereza (8 let), ZUŠ Dačice, Dačice, Česká republika Letos udělila porota 1 390 ocenění včetně 212 medailí (147 individuálních, 3 za kolektivní práci dětí a 62 školám za kolekce prací) pro 68 zemí a 448 organizací.

  #výstava #děti #Lidice