Oblíbený mladý herec Matyáš Valenta je novým patronem dobrovolnického projektu 72 HODIN. O tom, proč se rozhodl podporovat 72 HODIN nebo kdo v životě nejvíce pomohl jemu, čtěte v následujícím rozhovoru.

  Proč se ti projekt 72 hodin líbí?
  Vím, že pomáhat není v dnešní době pro každého samozřejmostí. Proto se mi projekt 72 hodin hodně líbí. Myslím, že může spoustě lidem ukázat, že pomoct někomu nemusí být nic náročného a že bychom si měli pomáhat nejen v rámci charitativních akcí.

  Komu nebo čemu ty sám, opravdu rád pomáháš?
  No, samozřejmě musím hlavně pomáhat doma. Pak dost často svojí sestře s matematikou, protože na ní nemá moc buňky (ségra, promiň…) a pokud je to časově jen trochu možné, rád se zapojím i do charitativních akcí.

  Kdo tobě v životě nejvíce pomohl?
  Určitě moji rodiče. Za všechno co mám, i co dělám a čeho jsem zatím dosáhl, vděčím hlavně jim.

  Jeden z Dobrošů – postaviček, které provázejí projekt 72 hodin – usedl Matyášovi Valentovi na ramen (foto Anna-Marie Valentová) Máš nějaké oblíbené motto „o pomoci“, klidně i nějaké vtipné až drsné
  No, Mark Twain prý řekl „Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku, je na konci vašeho ramene“.

  A vzkaz dobrovolníkům 72 hodin…
  Jste bezvadní, že jste do toho šli! Zkuste ještě přemluvit i svoje kamarády a kamarádky, ať to taky zkusí. Když budeme pomáhat ostatním, budou i ostatní pomáhat nám!


  72 hodin
  Projekt ČRDM „72 hodin“ jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají v termínu od 13. do 16. října. Kdykoli během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě či okolí.

  CO JE CÍLEM PROJEKTU?
  Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích. KDO A JAK SE MŮŽE ZAPOJIT?
  Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu, či facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc, a mnoho takových, kteří se chtějí při práci bavit! Už teď se na ně moc těšíme!


  #72hodin
  Více informací načerpáte z webu www.72hodin.cz/2016

  Autor