V Srbsku nedaleko Karlštejna se konal česko-německý jazykový kurz s jazykovou animací a pedagogikou zážitků pod tradičním názvem Zažít a naučit se.

    V Srbsku u Karlštejna se konal česko-německý jazykový a zážitkový kurz pro pracovníky s mládežíV Srbsku u Karlštejna se konal česko-německý jazykový a zážitkový kurz pro pracovníky s mládeží Účastnilo se ho na dvacet českých a německých dobrovolných i profesionálních pracovníků s mládeží. V malých skupinkách se společně s lektory učili cizí jazyk nebo si vylepšovali jeho znalost, získávali tipy a triky pro organizaci mezinárodních aktivních setkání mládeže, např. prostřednictvím kooperativních dobrodružných her nebo aktivit zážitkové pedagogiky (kánoe, kolo, pěší turistika…), a to vše uprostřed krásné krajiny na Karlštejnsku. Účastníci si zmiňované aktivity během kurzu samozřejmě i sami vyzkoušeli a vše završili v sobotu klasickým táborákem.

    V Srbsku u Karlštejna se konal česko-německý jazykový a zážitkový kurz pro pracovníky s mládežíV Srbsku u Karlštejna se konal česko-německý jazykový a zážitkový kurz pro pracovníky s mládeží Kurz běžel od pátku 12. srpna do neděle 21. 8., kdy se účastníci plní nových vědomostí i zážitků rozjeli domů. Věříme, že se s nadšenými zájemci o poznání sousedů setkáme v Srbsku i za rok.

    Jazykový kurz pořádal Kinder- und Jugendring Sachsen e.V. z Drážďan za podpory Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem; partnerskými organizacemi byly Duha Iuridica a Česká rada dětí a mládeže.