To, že je plavání zdraví nakloněno, věděli již staří Egypťané a Řekové 🙂 V současnosti tomu není jinak a objektivně můžeme plavání považovat za tělu nejprospěšnější pohyb vůbec…

  Voda krásně nadlehčuje, při plavání si přirozeně uvolňujete svaly, pomáháte kloubům a podporujete činnost kardiovaskulárního systému. Lidé, kteří pravidelně plavou jsou odolnější vůči fyzické a psychické únavě. Při správném a pravidelném plavání, které vyžaduje zadržování dechu, se zlepšuje i kapacita plic, tedy samá pozitiva 🙂

  Jako většina sportů, má i závodní plaváni svoji kolébku v Anglii. Prvá plavecká asociace v moderním věku byla založena 7. ledna 1862 v Londýně.

  Abyste se tomuto zdravému pohybu mohli věnovat co nejčastěji, domlouváme pro vás – držitele karet EYCA – různá zvýhodnění do bazénů a aquacenter v rámci ČR, prozatím jich není mnoho a nejsou všude, ale každý nápad, který nám přijde z naší členské základny, se snažíme realizovat. Nejvíce nápadů chodí od skautů :), tak tomu bylo i v případech bazénů z Libereckého kraje.

  V krátkosti představíme naše partnerská vodní sportoviště:

  • Sport Jablonec nad Nisou, s.r.o. : http://www.eyca.cz/slevove-misto/sport-jablonec-nad-nisou-sro Plavecký bazén Jablonec nad Nisou najdete snadno – nachází se u krásné Jablonecké přehrady :). Sportovní bazén má standardní parametry: délku 25 m, osm drah. V části atrakcí se nachází 2 vířivky, divoká řeka, umělé vlnobití a 2 tobogány. Ve sprchách je možno využívat parní komory. Držitelům Karet EYCA je v rámci plaveckého bazénu v Jablonci nad Nisou poskytována výše vstupného v souladu s platným návštěvním řádem – aktuálním ceníkem. Aktuální vstupné je poskytováno držitelům při prokázání věku do 26 let, (viz údaje na kartě EYCA), případně dětské vstupné při prokázání věku do 15 let (viz údaje na kartě EYCA). V létě/od června do září je možno navštívit i sousedící zahradu se Sluneční loukou. V zahradě jsou 2 kurty na plážový volejbal, dětské brouzdaliště, pískoviště, trampolína, lze si zahrát stolní tenis.

  • Městská sportovní Turnov s.r.o. http://www.eyca.cz/slevove-misto/plavecky-bazen-vysinka zvýhodňuje držitele karet EYCA (platí pro ně snížený tarif „Děti 6-15 let, studenti do 26 let“) dokonce ve dvou svých sportovištích :). V létě (červen-srpen) v rámci Sportovního a rekreačního areálu v Maškově zahradě (kromě bazénu s celkovou plochou 795 m2, si tu můžete načerpat trochu adrenalinu i na skluzavce Kamikaze dlouhé 23,17 m nebo na tobogánu s délkou 92 m). Mimo letní prázdniny, pro změnu v krytém bazénu Výšinka, můžete využívat čtyři plavecké dráhy. Obě sportoviště se tak časově prima doplňují.
  V Turnově byla dohodnuta i spolupráce pro členské organizace sdružené v ČRDM :), jsou pro ně určeny ceny pro „Dětské skupiny nad 20 osob 6-15 let“ a to v rámci Koupaliště Maškovka (červen-srpen); a dále „Pronájem školy 7-15“ v rámci Zimního stadionu Ludvíka Koška (září-duben). Týká se skupin nad 10 osob (doprovod zdarma). Vstupenky je třeba objednat alespoň 1 den dopředu písemně na telefonu: 722 195 222, popř. e-mailem na adrese: info@maskova-zahrada.cz , součástí rezervace musí být jméno oddílu a kontaktní osoba+telefon.

  Bazén a Sportareál v České Lípě • Sport Česká Lípa, příspěvková organizace také patří mezi naše partnery: http://www.eyca.cz/slevove-misto/sport-ceska-lipa-prispevkova-organizace, držitelům karet EYCA do 18 let a držitelům karet EYCA Student je k dispozici při individuálním návštěvě tzv. zvýhodněné vstupné. Navíc v České Lípě stejně jako v Turnově poskytují slevy i ČRDM oddílům: Na skupiny v rámci ČRDM (A-TOM, Skauti, Brontosauři, Pionýři, Salesiánské hnutí mládeže, Duha, ČTU…) se vztahuje zvýhodněná cena určená pro „akce pro organizace sdružující děti a mládež 10+1“ dle ceníku vstupného do plaveckého bazénu, víceúčelové haly a zimní stadion. Rezervace, přesněji oznámení o návštěvě 1 skupiny (tj. 10+1) není potřeba.

  • Bazén Liberec: http://www.eyca.cz/slevove-misto/bazen-liberec kromě plavání se slevou v 50 metrů dlouhém bazénu s osmi dráhami i skokanskou sekcí – s prknem 1 a 3 m a skokanskou věží 5 m (pro držitele karet EYCA platí snížený tarif „Děti a studenti do 26 let“, zvýhodněná cena platí pro bazén, pro wellness a spinning od 15 let) – nabízí i pár prima bonusů :).
  Prvním se pro někoho může stát „Kneippův“ chodník, na kterém si pěkně chůzí po oblázcích promasírujete nohy, a to jak teplou, tak i studenou vodou. Dalším z vás pravděpodobně učaruje 150 metrů dlouhý nerezový tobogan, který jak tady rádi říkají: nejdelší „mezi Mnichovem a Moskvou“. Kdo si nepotrpí na „nej“, spokojí se třeba s druhým, červeným toboganem, který je trochu pomalejší s délkou „pouhých“ 107 metrů. A pokud máte rádi výzvy, jistě nejen dvakrát vstoupíte do divoké řeky s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, vše pod širým nebem a v provozu po celý rok, tedy i za mrazu a sněhu.

  V areálu Krytého plaveckého bazénu v Jilemnici je i solná jeskyně • Kneippův chodník mají i v Krytém plaveckém bazénu v Jilemnici: http://www.eyca.cz/slevove-misto/sportovni-centrum-jilemnice. Pro zvýšení relaxačních účinků jsou v 25 metrovém bazénu se čtyřmi dráhami umístěny ještě dva vzduchovače a 4 masážní trysky. Pro držitele karet EYCA tam platí snížený tarif určený pro „Mládež do výšky 150 cm, dospělí nad 65 let, držitelé průkazu ZTP, ZTP/P a jejich doprovod“, toto zvýhodnění platí pro bazén, saunu a solnou jeskyni.

  • Na Vysočině prozatím svoji kartu EYCA využijete v Pelhřimově, kde Technické služby města Pelhřimova, p.o. provozují místní Plavecký bazén. Pro držitele karty EYCA je k dispozici zvýhodněné vstupné, sleva se poskytuje na vstup do plaveckého bazénu v tzv. zimním provozu bazénu, tj. 1. 9 – 31. 5., a to konkrétně v následujících časech: út+čt 14-16 hod., st+pá 14-18 hod.

  • Aquapark Kolín: http://www.eyca.cz/slevove-misto/vodni-svet-kolin nabízí všem držitelům 15% na veškeré aktivity v rámci Vodního světa Kolín. Na co se v tomto aquaparku můžete těšit? Na tobogán (80 metrů), unikátní trojskluzavku (32 m), vlnobití, vířivku, bazény (plavecký a relaxační), dětské bazény s atrakcemi a brouzdaliště, parní kabinu (50 – 60 °C) či místnost s horkým vzduchem (50 – 60 °C).

  • Praha nabízí dvě vodní plochy, první Sportovní centrum YMCA: http://www.eyca.cz/slevove-misto/sportovni-centrum-ymca najdete přímo v centru města v ulici Na Poříčí 12, je vám tam k dispozici studentská sleva, a to nejen v plaveckém bazénu, ale i třeba i v sauně a posilovně. Tu druhou najdete na Praze 8 a jmenuje se Aquacentrum Šutka: http://www.eyca.cz/slevove-misto/aquacentrum-sutka. Plavecký areál Šutka byl pro veřejnost otevřen v prosinci roku 2012 a jednou z jeho výhod je padesátimetrový bazén:). Na držitele karet EYCA se tam vztahuje dětské (platí pro držitele od 6 do 15 let) resp. studentské vstupné.

  • Na jižní Moravě si potom prozatím s kartou EYCA výhodněji zaplavete ve dvou koupalištích.
  První se nachází v Němčičkách: http://www.eyca.cz/slevove-misto/tj-sokol-nemcicky, kde má sport na starost místní TJ Sokol. Zajímavostí jistě je, že kromě plaveckého bazénu provozují místní sokolové v zimě i sjezdovku, samozřejmě také se slevou na kartu EYCA.
  Druhé koupaliště s názvem „Pohoda“ potkáte nedaleko Znojma v Únanově: http://www.eyca.cz/slevove-misto/koupaliste-pohoda. I tady je držitelům karet EYCA poskytována sleva, a to konkrétně ve výši 20 Kč ze standardních cen vstupného, resp. je pro vás určen ceník určený pro osoby do 145 cm. V ceně koupaliště je vstup na atrakce zdarma!

  Plavte, plavte, plavte 🙂 a potom nám posílejte nápady, kde bychom pro vás mohli nějakou prima slevu na plavání domluvit 🙂

  www.eyca.cz