Již čtrnáctým rokem zářili dobrovolníci ve světluščích kostýmech v ulicích českých a moravských měst. Od 12. do 16. září proběhly sbírkové dny Nadačního fondu Českého rozhlasu.

  Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Chippewa + TOM Dakoti Česká Lípa)Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Sluníčka Litoměřice) Po celé republice nabízely skupinky dobrovolníků sbírkové předměty – tykadla, náramky,píšťalky a propisky. Jejich koupí mohli lidé přispět do sbírky Světluška, která pomáhá lidem s těžkým postižením zraku a také neziskovým organizacím, jejichž projekty umožňují nevidomým žít lépe a samostatně.

  Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Chippewa + TOM Dakoti Česká Lípa)Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Maracaibo Třinec) A jak si vedli v řadách dobrovolníků tomíci?
  V letošním roce se tomíci zapojili do sbírky již potřetí. Celkem se jim podařilo nasbírat úžasných 223 604 Kč! Oddílům, které se do sbírky zapojily, velmi děkujeme, oceňujeme jejich snahu pomoci dobré věci.

  Jmenovitě jsou to tyto oddíly:

  Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Sluníčka Litoměřice)Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Sluníčka Litoměřice) TOM Oftalmo Brno (10 257 Kč), TOM Práčata Rapšach (12 522 Kč), TOM Chippewa + TOM Dakoti Česká Lípa (28 129 Kč), TOM Divočáci Frýdlant nad Ostravicí (1 810 Kč), TOM Kadao Opava (20 268 Kč), TOM Sihaspa Ostrava (4 728 Kč), TOM Maracaibo Třinec (14 354 Kč), TOM Tuři Olomouc (9 556 Kč), TOM Arachné Praha (17 571 Kč), TOM Trilobit Beroun (2 504 Kč), TOM Robinsoni Poděbrady (11 244 Kč), TOM Sluníčka Litoměřice (32 346 Kč), TOM Pawnee Bystřice pod Hostýnem (13 474 Kč), TOM 1419 Otrokovice (13 447 Kč, 2 eura, 1 rupie) a TOM Rokytná Brno (31 394 Kč).

  A očima účastníků…

  Pokladničkonosičky z Oftalma v akci
  Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Oftalmo Brno) Zase po roce je tu Světluška! Sbírka pro nevidomé, které se účastníme již třetím rokem! Letos dokonce sbíráme dva dny. V úterý 13. září jsme vyrazili rozděleni do tvou týmů ve složení Janička, Nelča, Andrea, pokladničkonosička Ferda a Oda, Zuzka a pokladničkonosička Jája. Počasí nám přálo až moc! Sluníčko neúnavně svítilo a my jsme se pekli v černých stejnokrojích. Pravidelně jsme dělali pauzičky na pitíčko i svačinku.

  Přispěla nám prodavačka v trafice, ve vinotéce, spousta lidí na zastávce i slečna, co si kvůli nám šla rozměnit, aby si mohla pořídit tykadla. Příspěvků bylo opravdu hodně, až se kasička prohýbala! Na závěr jsme se snažili udělat originální fotku. Lidé na nás podivně koukali, když jsme se fotili na plné zastávce na samospoušť 12 vteřin…

  Tomíci se zapojili do sbírky pro Světlušku na podzim 2016 již potřetí (TOM Oftalmo Brno) Druhý sbírkový den byl ve znamení novinky „voda v Brně není pitná!“ Vždycky, když někomu zazvonil telefon nebo pípla sms, všichni jsme sborově hádali – voda? A většinou byl náš tip správný :). Kolem nás putovali lidé s balíky vody. Kdo si v obchodě nekoupil alespoň jednu lahev vody, byl úplně out a prodavačky na něj podivně koukaly.
  Středeční složení týmů bylo pokladničkonosička Jája s Alešem a s nimi Regi, Gabča, Oda a pokladničkonosička Ferda a s ní Zuzka, Barča, Janička.
  Sečteno, podtrženo – Oftalmosvětluškám se podařilo prodat 37 tykadel, 48 náramků, 56 píšťalek a 47 propisek! Celkem jsme vybrali úžasných 10 257 Kč!

  Jarmila Póčová
  TOM Oftalmo, Brno

  Autor