Po šesti letech od vstupu do celoevropské střechy národních mládežnických rad má ta naše – Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) – svoji zástupkyni Zuzanu Vaněčkovou v Představenstvu Evropského fóra mládeže.

  Zuzana Vaněčková krátce po svém zvolení do Představenstva Evropského fóra mládeže (foto Jan Husák)

  Za pilíř Národních rad mládeže skončila Zuzka na krásném třetím místě z šesti – a jen s minimálním odstupem od nejlepší kandidátky z norské rady, sdělil z Bruselu do Prahy člen Představenstva ČRDM Jan Husák.

  „Byla radost, když za mnou v průběhu chodila i řada lidí a měli radost, že Zuzka kandiduje, neboť všichni obdivovali její přehled v obsahu, konkrétní vizi do budoucna i vřelost,“ uvedl Jan Husák.

  Výsledky voleb do Evropského fóra mládeže (foto Jan Husák, 18. 11. 2016)Přípitek v kanceláři ČRDM: na volební úspěch Zuzany Vaněčkové (foto Soňa Polak)„To je krásné 🙂 Velký úspěch. Moc blahopřeji,“ reagoval na zprávu o zvolení Zuzany Vaněčkové předseda ČRDM Aleš Sedláček. Další z gratulantů, člen Představenstva České rady Miroslav Jungwirth, napsal: „Velká gratulace Zuzce, to je skvělá zpráva! Je to také velká příležitost pro ČRDM, která má možnost relativně krátce po svém přijetí ovlivňovat chod této významné organizace*, což je jednoznačně úspěch!“

  Ke gratulaci Zuzaně Vaněčkové se připojuje i redakce serveru ADAM.cz.

  * Evropské fórum mládeže: http://www.youthforum.org/

  http://www.youthforum.org/pressrelease/a-new-board-and-new-priorities-for-the-european-youth-forum/

  #Youthforum