To je dost častá otázka v hlavách středoškoláků a odpověď je mnohdy velmi nejistá. Je období veletrhů vysokých škol, kde studenti hledají odpovědi. Často se ale stává, že nabídka je velmi široká a prostor na praktické otázky skoro žádný.

  Národní parlament dětí a mládeže pořádá besedu o vysokoškolském studiu Rozhoduješ se kam jít na vysokou školu? Máš otázky tipu jak je studium náročné? Zda lze vrámci studia vyjet do zahraničí či jaká je reálná uplatnitelnost oboru na trhu práce? A mnoho dalšího?
  Neváhej a přijď na akci Národního parlamentu dětí a mládeže s názvem „POVÍDEJ MI O VÝŠCE“.

  O co vlastně půjde? 10. listopadu 2016 od 13 do 17 hodin v prostorách Evropského domu na Praze 1 budeš mít jedinečnou možnost se setkat osobně se studenty z různých vysokých škol se kterými si budeš moci neformálně popovídat o životě na vysoké škole. Jak to na té jejich chodí a co tě popřípadě bude čekat při studiu.

  Někteří mladí se bojí jít na vysokou školu, protože neví, co to obnáší. Jiní jdou studovat školy rovnou dvě a později mohou zjistit, že to nezvládají.
  Na Facebookových stránkách Národního parlamentu dětí a mládeže se dozvíš, jaké školy, fakulty I obory budou zastoupeny. Pokud nenajdeš svůj preferovaný obor v naší nabídce, stačí nám napsat a my oslovíme student vysoké školy, aby dorazili.

  #parlamentdeti

  Autor