Do 24. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2017 přihlásili žáci a studenti 78 pedagogů. To je o 25 víc než v minulém ročníku.

  Stromek v popředí je světový unikát - Ámosovník na zámku Berchtold

  „Mám z toho počtu velkou radost, je to rekord,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Po několika letech má alespoň jednoho oblíbeného učitele každý kraj.“

  Nejvíc nominací přišlo ze Středočeského kraje, celkem 12, z Moravskoslezského kraje pouze o jednu méně, tedy 11, na třetím místě je kraj Jihomoravský s 9 nominovanými. Na opačném konci tabulky je už tradičně Karlovarský kraj s jednou nominací a kraj Plzeňský a Liberecký se dvěma nominacemi.

  Stejně jako v minulých letech se potvrdila feminizace školství, převažují učitelky – celkem 56. Na základních školách je letos 64 oblíbených učitelek a učitelů. Zbytek nominací je ze škol středních.

  Petr Martínek dnes; před 24 lety byl zvolen nejoblíbenějším učitelem České republiky a stal se tak prvním Zlatým Ámosem V lednu a únoru budou probíhat regionální kola ankety. V nich musí žáci zajímavým, pokud možno originálním způsobem představit porotě své kandidáty na titul nejoblíbenější učitel a obhájit tak nominaci.

  „Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi. Jsou to nejoblíbenější učitelky a nejoblíbenější učitelé na jednotlivých školách a uznání jim právem patří,“ dodává k regionálním kolům Hrzal. V krajích, kde jsou nejméně tři nominovaní, bude udělován titul krajský Ámos.

  Zlatý Ámos 2016 Jan Flídr přijímá gratulaci ředitele ankety Slávka Hrzala Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne v zrcadlových sálech MŠMT 1. března 2017. Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční v pátek 24. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování prostřednictvím SMS také Ámos sympaťák. Kromě toho partneři ankety vyberou nejoblíbenějšího učitele chemie, fyziky a českého jazyka.

  Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v sobotu 25. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.

  Více informací o průběhu ankety a o Kantorském bále je na www.zlatyamos.cz a na facebooku…

  Těšíme se na setkání při regionálních kolech.

  http://www.zlatyamos.cz/nominovani-kandidati
  https://www.facebook.com/zlatyamos
  http://www.zlatyamos.cz

  #zlatyamos