V sobotu 25. března opět zaplanou ohně na kopcích po celé republice, koná se 8. ročník Keltského telegrafu 2017.

  Vždy první jarní sobotu vystupují na vrcholky kopců po celé České republice novodobí čerti, aby zapálili ohně a vyslali a předali světelný signál do krajiny. Můžete se připojit i vy!

  Pozor, neváhejte! Letos je třeba se přihlásit již do 15. března!

  Pro organizaci Keltského telegrafu využijte naše webové stránky www.keltskytelegraf.cz . Prosíme Vás, abyste jejich prostřednictvím potvrdili Vaši účast v tomto ročníku, případně registrovali nová stanoviště. Přihlašovací údaje pro vaše stanoviště vám brzy přijdou e-mailem.

  Na webových stránkách se budou průběžně objevovat další informace.
  Doporučujeme Vám čas od času na ně zabrouzdat. Krátce před 25. březnem na nich bude zveřejněný plán tras s vysílacími časy pro jednotlivá stanoviště. Zašleme Vám ho rovněž e-mailem.

  Mapa stanovišť Keltského telegrafu:
  www.facebook.com/keltskytelegraf

  Registrace nového stanoviště
  Když chcete registrovat nově vytvořené stanoviště Keltského telegrafu, pak klikněte na Registrace nového stanoviště. Při registraci nastavte stanoviště jako Potvrzené. Po uložení údajů musí správce vaše stanoviště schválit. To může trvat 1 – 2 dny. Pak se na mapě objeví značka na vašem stanovišti.

  Potvrzení účasti u starých čertů na existujících stanovištích
  Když chcete potvrdit svoji účast v Keltském telegrafu 2017 a jste u stanoviště uvedeni jako čerti z minulých let, postupujte následovně:
  a) Jestliže znáte své přihlašovací údaje (jméno a heslo), pak se můžete Přihlásit a upravovat informace o svém stanovišti. Potvrďte svoji účast v Keltském telegrafu 2017 tím, že vaše stanoviště nastavíte jako Potvrzené. Na mapě zkontrolujte, zda má červenou značku.
  Pokud se vám to nedaří, napište nám zprávu.
  b) Když neznáte svoje přihlašovací údaje, napište si o ně na e-mail info@keltskytelegraf.cz, ve zprávě udejte název svého stanoviště.

  PŮVOD KELTSKÉHO TELEGRAFU

  Náš současný životní rytmus se od koloběhu přírody, magických i mýtických aspektů velmi vzdálil. Pro Kelty i jiné národy byly hory a kopce posvátným prostorem. Na řadě z nich byly umísťovány svatyně i pohřebiště, které měly své duchovní správce. I proto byly využívány kopce a na nich umístěné signální ohně pro přenos zpráv i jako výstraha před hrozícím nebezpečím. Tady někde vznikl princip telegrafu, systému pro dálkové předávání informací pomocí stanic.

  Více o vzniku a mystériích Keltského telegrafu v povídání hlavního čerta Vlastimila Hely si přečtete zde:
  www.keltskytelegraf.cz/news/mysterium-keltskeho-telegrafu

  www.keltskytelegraf.cz

  #keltskytelegraf #kelt

  Autor