Pět jednoduchých krůčků k lepší ochraně našich národních parků

  Vyberte si tři poslance nebo poslankyně (například z ČSSD) z Vašeho volebního kraje. Pokud nemáte čas oslovit tři, napište alespoň jednomu. Jejich jména a adresy regionálních kanceláří najdete na konci tohoto e-mailu.

  Napište jim dopis (ručně nebo na počítači, to je na Vás) s prosbou, aby byli na hlasování přítomni, přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana a podpořili novelu zákona o ochraně přírody s dobrými pravidly péče o naše národní parky. Základní důvody, proč je novela krok dobrým směrem, najdete na webu výzvy poslancům zachranmenarodniparky.cz. A co je důležité – přidejte Vaše vlastní důvody pro ochranu přírody v Krkonoších, Českém Švýcarsku, na Šumavě nebo v Podyjí. Ty jsou tím nejlepším argumentem.

  Dopis vlastnoručně podepište a uveďte místo svého bydliště, aby poslanci věděli, že jste volič z jejich kraje.

  Pošlete dopisy na níže uvedené adresy regionálních kanceláří Vámi vybraných poslanců co nejdříve, nejpozději však do pondělí 27. března. Poslanecká sněmovna totiž bude o novele hlasovat nejspíše v úterý 4. dubna.

  Až dopisy budete odesílat, můžete se vyfotit, jak je vhazujete do schránky nebo nesete na poštu. Sdílejte tuto fotku na Facebooku s komentářem, že odesíláte prosbu poslancům, aby lépe ochránili naše národní parky, a připojte #ceskadivocina.

  Adresy poslanců najdete na:
  www.zachranmenarodniparky.cz/dopis

  Více:
  www.zachranmenarodniparky.cz

  #narodniparky #ceskadivocina #zachranmenarodniparky