Filmoví fanoušci a fanynky by teď měli nejspíš zpozornět.

  Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) ve spolupráci s EYCA a Katalánskou agenturou mládeže přichází s lákavou nabídkou, která se hned tak někomu nenaskytne. Totiž zasednout v porotě filmového festivalu ve Španělsku – a (spolu)rozhodovat o tom, kdo si z něj odnese zaslouženou trofej.

  Web filmového festivalu Sitges (printscreen)Filmový festival Sitges (http://sitgesfilmfestival.com/) patří mezi nejvýznamnější světové filmové festivaly zaměřené na žánr fantasy. Jeho letošní ročník je jubilejní, již padesátý v pořadí. V tuctu posledních přitom existovala možnost pro držitele EYCA karet usednout mezi porotce, a být tak jedním z nich. Že se vám taková představa líbí? Tak proč to nezkusit…?

  Plakátek filmového festivalu Sitges, zaměřeného na žánr fantasyLogo 50. filmového festivalu SitgesČRDM, resp. její EYCA-tým spolu s již zmíněnou Katalánskou agenturou mládeže zařídily možnost pro toho, kdo nejlépe uspěje v jejich tematickém „konkurzu“, aby si zajel na Filmový festival Sitges a stal se tam regulérním členem poroty Carnet Jove Jury. Vybraný účastník se bude moci připojit k dalším držitelům karet EYCA karet z Katalánska a bude mít zajištěný pobyt na festivalu po dobu celého jeho trvání (5.–15. října). Bude mít možnost pracovat a potkávat se s osobnostmi a odborníky ze světa filmu.
  Doprava, ubytování a diety budou hrazeny Katalánskou agenturou mládeže.

  Co je pro to potřeba vykonat?

  EYCA - Evropská karta mládeže (eyca.cz)Nyní, v rámci prvního kola, je zapotřebí poslat přihlášku (tou je myšlen e-mail) spolu s životopisem (CV) a krátkým motivačním dopisem, a to do 19. 5. 2017 na vaclav.kriz@crdm.cz. V průběhu dalších kol výběru se budou uchazeči prokazovat svoji znalost z oblasti filmu, filmového umění.
  Není přitom podmínkou, že by zájemce musel být během prvního kola držitelem karty EYCA – ta mu bude v případě potřeby vystavena…

  Autoři