Kariérní řád, o kterém bude opakovaně rozhodovat Poslanecká sněmovna, představuje ze strany odborné veřejnosti v dosavadní historii nejvíce podporovaný návrh profesní podpory učitelů.

  Podívejte se na shrnutí ke kariérnímu řádu, o kterém zítra (27. 6. 2017) budou jednat poslanci.

  https://www.facebook.com/chcemekariernirad/posts/303836476728760

  O jeho přípravě a jednotlivých tezích se na internetu a v tisku začalo objevovat množství nepřesných, zavádějících a často i nepravdivých informací.
  Přečtěte si, jak a proč kariérní řád vznikal:

  • MŠMT za účelem jeho realizace již zajistilo rozpočtové krytí, a to jak v roce 2017, tak i 2018. Celkem se jedná o 2,2 miliardy korun. Tyto finanční prostředky jsou určeny na zajištění příplatků pro učitele (třídní, uvádějící učitele a učitele vykonávající specializované činnosti) a vzdělávání začínajících učitelů.

  • Předkládaný návrh představuje ucelený systém profesní podpory, zahrnující zakotvení tzv. uvádějícího učitele, zlepšení postavení třídních učitelů, nebo zavedení metodických kabinetů.

  • MŠMT souběžně s přípravou kariérního řádu pracovalo na dalších opatřeních vedoucích k podpoře učitelů. Došlo ke změně profilu absolventa pedagogických fakult a probíhá změna akreditace studijních programů na těchto fakultách.

  • Financujeme lépe přípravu budoucích učitelů na pedagogických fakultách.

  Celý článek si můžete dočíst zde:
  http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ucitele-si-zaslouzi-podporu-sve-profese

  #škola #učitel #kariernířád #MŠMT