Hodina H vyslala skupinu mladých lidí z Pelhřimova a okolí na mezinárodní projekt „Come, enjoy and play sports“ čili „Přijeďte, užijte si a zahrajte si sport“ ve Španělsku na začátku letních prázdnin.

  Pro některé členy české skupiny to byla první zkušenost s mezinárodními projekty a všichni si projekt opravu užili.

  Mladí lidé z Pelhřimovska vyjeli na mezinárodní projekt „Come, enjoy and play sports“ do Španělska Českou skupinu tvořili Honza, David a Vašek z Pelhřimova, Jana z Křelovic, Anna z Týnce nad Sázavou a Štěpán z Litomyšle.

  Všichni společně vyrazili na dlouhou a dobrodružnou cestu z Prahy do Madridu a poté pokračovali až do vesničky Villa Del Rio, kde na ně čekala španělská, italská a rumunská skupina. Všichni se seznámili s místem konání projektu a postupně také mezi sebou. Všichni účastníci se během programu výměny mládeže seznámili nebo si procvičili nejrůznější sporty jako fotbal, volejbal, basketbal, plavecké styly, padel, ping-pong, atletiku, aerobic, „bubble fotbal“ a další.

  Mladí lidé z Pelhřimovska vyjeli na mezinárodní projekt „Come, enjoy and play sports“ do Španělska Aktivity doprovázelo i seznamování se s kulturami jednotlivých zúčastněných zemí a jejich dobrůtkami, přičemž česká skupina připravila výborné klasické české bramboráky. Čeští účastníci také ochutnali nejrůznější španělské pokrmy včetně mořských plodů. Relaxační den vyplnila prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Španělska – Granady.

  Mezinárodní skupina navštívila město plné krásných budov, barev a vůní. Všichni se prošli přes tradiční lokální trhy až na vyhlídku na La Alhambra – jednu z památek UNESCO. Vašek z Pelhřimova dodává: „Bylo to neuvěřitelné. Pak jsme nasedli do autobusu a vyrazili jsme do Sierry Nevady do místa zvaného CAR. Tam je veliký stadion, kde kvůli nadmořské výšce okolo 2200 m n. m. trénují profesionální sportovci a výhled byl úžasný. Následovala prohlídka centra CAR, která nás dostala!“

  Poslední den na všechny kromě hodnocení projektu, sepisování získaných znalostí a dovedností a balení ještě čekala noční procházka, která byla spojená s pozorováním hvězd a poznáváním souhvězdí. Všichni čeští účastníci se naučili spoustu nových prvků ve sportech, komunikovat s novými lidmi a zlepšili si komunikaci v anglickém jazyce.

  A Vašek ještě uzavírá povídání o projektu slovy: „Jsme velmi rádi, že jsme dostali příležitost vyrazit na tento projekt a poznávat Španělsko, nové kultury a nové skvělé kamarády!“

  Projekt byl realizován za podpory programu Erasmus+ Mládež.

  Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

  Eva Havlíčková