UČÍME se VENKU. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Podporujeme hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí. Přidejte se: www.ucimesevenku.cz!

  Že výuka venku, v přímém kontaktu s přírodou a se světem, přináší dětem mnoho výhod, jednoznačně potvrzuje praktická zkušenost ze škol i odborný výzkum. Učení venku je názornější, zlepšují se vzdělávací výsledky, roste motivace dětí k učení, posiluje se jejich zdraví – to jsou jen některé z jasných benefitů tohoto přístupu.

  Přesto učení se venku, mimo třídu a budovu školy, není příliš rozšířeno. Učitelé a školy vydávající se cestou učení venku musí překonávat řadu překážek, organizačních, metodických i legislativních. Tyto překážky se nezdají tak velké, když znáte ty správné triky, jak se s dětmi venku učit a jak takovou výuku zorganizovat. Jsme tu proto, abychom vám s tím pomohli.

  Poznejte 7 dobrých důvodů, PROČ se učit s dětmi venku. – Inspirujte se, CO a JAK učit venku v různých předmětech. – Seznamte se s učiteli a řediteli, kteří venku učí. – Zjistěte, jaké pomůcky není třeba kupovat.

  Přidejte se! Vyzkoušejte osvědčené aktivity pro učení venku. Přijeďte na seminář. Sdílejte také vaše příběhy a zkušenosti. Doporučte tyto stránky přátelům a kolegům. Pomozte nám, aby se každé dítě učilo a hrálo si v podnětném prostředí venku.

  www.ucimesevenku.cz


  TEREZA, vzdělávací centrum Nový web pro učitele, rodiče i odborníky www.ucimesevenku.cz spustila TEREZA, ve spolupráci s Chaloupkami, Likou a dalšími partnery.


  Další články o TEREZE:
  www.adam.cz/clanek-2015070050-predstavujeme-sdruzeni-tereza.html
  www.adam.cz/clanek-2015100006-v-rekordnim-7-rocniku-souteze-ekologickych-oskaru-zvitezilo-vzdelavaci-centrum-tereza.html