Čtyři dny plné her a hlavolamů na Novoměstské radnici potrvají do sobotního večera.

  Oblíbená výstava určená nejen pro děti, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her se koná v centru Prahy 13. – 16. září 2017. K vidění i vyzkoušení tam budou nejrůznější hlavolamy a deskové hry od předních českých výrobců a distributorů. V prostorné herně v historickém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí tak budou mít návštěvníci možnost si všechny hry vyzkoušet, s pravidly a výběrem hry poradí herní instruktoři.

  Výstava Hry a hlavolamy dává možnost si vše vyzkoušet (foto Michala K. Rocmanová) Výstava Hry a hlavolamy dává možnost si vše vyzkoušet (foto Michala K. Rocmanová) „Velká herna deskových her je tradičně nejoblíbenější částí výstavy, v pátek je proto herna opět prodloužena až do 20 hodin,“ láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter a dodává, že se tam představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Najdou se mezi nimi hry vhodné pro malé děti, pro náročnější hráče i zábavné hry pro celou rodinu. „Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek.

  Výstava Hry a hlavolamy dává možnost si vše vyzkoušet (foto Michala K. Rocmanová) Z deskových her, které se na výstavě představí, jmenujme například Kingdomino, hru, která letos získala mezinárodní cenu Spiel des Jahres, a také hru ICE COOL: Ledová škola, která byla oceněna v kategorii her pro děti. Představí se také další letošní novinky – první hra z trilogie CENTURY s názvem Cesta koření, hned dvě stolní únikové hry Únikovka a Exit nebo hra Rudolf II., navazující na loňský úspěch hry o Karlu IV.

  23. herní výstava HRY A HLAVOLAMY 2017Výstava Hry a hlavolamy dává možnost si vše vyzkoušet (foto Michala K. Rocmanová) Datum: 13. – 16. září 2017 (středa – sobota)
  Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
  Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h
  Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč
  Sleva na kartu EYCA a pro dětské organizace – členy ČRDM (viz článek na adam.cz)

  Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava

  Na výstavě Hry a hlavolamy se můžete potkat s naším největším sběratelem hlavolamů Jaroslavem Flejberkem Výstava Hry a hlavolamy dává možnost si vše vyzkoušet (foto Michala K. Rocmanová) Výstava má řadu doprovodných aktivit. Letos proběhnou hned dva hlavolamové workshopy pro veřejnost, jeden v pátek večer, druhý v sobotu odpoledne. V pátek a sobotu bude navíc možné se od mistrů ve skládání Rubikovy kostky seznámit se základními principy a triky. Se svou zábavnou science show a pokusy se ve všední dny představí brněnské VIDA centrum. Po celou dobu si budou moci návštěvníci vyzkoušet svoje dovednosti v hraní piškvorek.

  Výstavu pořádá: RAIN.cz, Štěrboholská 237/6, 102 00 Praha 10

  #hryahlavolamy #hra #děti