První fotbalový festival je tady! Po vzoru jiných světových metropolí proběhne v sobotu 7. října 2017 v pražských Kasárnách Karlín první fotbalový festival věnovaný především filmu.

  „Fotbal je film“ – tak zní podtitul celé akce, kde na programu budou především filmové projekce, ale také divadlo, diskuze nebo výstava fotografií. Cílem celého festivalu je poukázat na každodenní přesah fotbalu do společnosti. Děje se tak v rámci mezinárodní kampaně Football People action weeks organizované sítí FARE.

  Fotbal je film aneb fotbalový festival 2017 - filmy, panelové diskuze a další na téma společnosti a fotbalu Akci pořádá iniciativa Fotbal pro rozvoj. „Fotbal je každodenní součástí života mnoha lidí, má svou důležitost a společenský přesah. Promítá se do běžného života a naopak — to, co se děje na hřišti odráží i to, co se děje ve společnosti. V poslední době je ale fotbal spojován spíše s negativními aspekty. My však věříme, že může mít i pozitivní dopad,“ říká Štěpán Kyncl, koordinátor projektu Fotbal pro rozvoj.

  Páteří celého festivalu bude několik bloků filmových projekcí představující snímky z různých koutů světa, které spojují fotbal se sociální tematikou. Vrcholem večera bude „klasika“ tohoto tématu The Other Final. Atraktivní podívanou však nabídne i politicky laděný Istanbul United.

  Na programu bude také krátká divadelní vložka a herec David Novotný přečte ukázku z knížky „Já jsem Zlatan Ibrahimovič“.

  Je dění ve fotbale zrcadlem většinové společnosti? Na podobné otázky, týkající se vztahu fotbalu a společnosti, budou hledat odpovědi osobnosti z profesionálního! sportu či žurnalistiky během panelové diskuze.

  Součástí celé akce bude i veřejný fair play fotbalový turnaj, jež propojí různé skupiny lidí, které by se za normálních okolností nesetkaly. Návštěvníci se můžou těšit také na výstavu fotografií, stolní fotbálky a zajímavé workshopy.

  Partnerem festivalu je dnes už zavedená a prestižní akce „11 mm International Football Film Festival“.

  Kompletní program najdete na stránkách projektu a v této Facebookové události. (www.facebook.com/events/1840024019345351/)

  Další info:

  web:
  www.fotbalprorozvoj.org Facebook:
  www.facebook.com/Fotbal.pro.rozvoj

  #fotbal